VIDEO a FOTOGALERIE: Škola škole. Gymnazisté připravili charitativní koncert s výstavou, programem pro děti i rautem

Alla Želinská 2022-05-27 21:47:00

Cílem celé akce Gymnázia Podbořany je přes organizaci PřesHranice poslat škole v Koločavě peníze z darů, koncertu i prodeje výrobků a přispět tak na volnočasové aktivity, sportovní pomůcky a výtvarné potřeby pro děti uprchlíků i žáky školy. Jen během podvečerního koncertu se na dobrovolném vstupném vybralo přes 30 tisíc korun.

V pátek se uskutečnil koncert Škola škole, na kterém podbořanské gymnázium chce získat finanční prostředky pro ukrajinské děti v ZŠ1 Koločava, kam uprchlo mnoho rodin z míst bojů. Pomocí organizace PresHranice budou dětem pořízeny výtvarné a sportovní pomůcky. Pořád můžete přispívat přes webový odkaz www.darujme.cz/projekt/1206344.

Koncert Škola škole pořádá Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany s pomocí Nadace Via v rámci programu Dobro-druzi. Město Podbořany poskytlo zdarma prostory Kulturního domu, kde se koncert v pátek 27. května od 17 hodin konal.

Do příprav se zapojili studenti z celého gymnázia. Patronem akce se stal Erik Šindelář ze septimy a například propagační plakáty a logo akce navrhla Barbora Kopačková z kvarty. Studenti společně připravili pro návštěvníky pestrý program.

Akce započala v 15 hodin před Kulturním domem venkovním programem pro děti (pršelo, takže se aktivity přesunuly do předsálí kina) - soutěže a hry jako jsou bowling, bludiště, lovení rybiček či házení kroužku, které pro ně přichystaly septimánky M. Vilimová a V. Šarochová i se sladkými odměnami.

Koncert v 17 hodin zahájila třída tercie se svým efektním světelným představením Harmonie světel míru. Akci moderovali kvartáni I. Dáňová, M. Pavlík, B. Kopačková a P. Gash. O hudební program se postarali současní studenti i absolventi gymnázia a žáci ZUŠ. V první polovině koncertu vystoupila E. Pěknicová a B. Kudláčková s klavírními skladbami, na klávesy zahrál M. Fejfárek. Vystoupil i soubor ze ZUŠ Podbořany pod vedením M. Říhovského. Na pódiu se objevil i P. Koňák s hrou na kytaru, S. Grabovski se saxofonem a na akordeon zahrála M. Perglová se svou vyučující M. Říhovskou. Vystoupil i patron akce E. Šindelář společně s M. Svitokem, S. Trinerovou a D. Bartuškou, připravili si známou scénku „Jste slabší, máte padáka“ od J. Lábuse, O. Kaisera a J. Bohdalové.

Po krátké přestávce na občerstvení vystoupili absolventi školy - Petr Poplštein, Filip Richtárech známý také jako Filip Richie, Ukulele Jack. A na závěr to krásně zazpívala písničkářka Jana Michalcová z kapely Modrá kost, s doprovodem na kontrabas Martina Říhovského.

Během koncertu a po něm si návštěvníci mohli dopřát bohaté občerstvení připravené studenty celé školy. Prodávaly se také studenty navržené pohlednice a sušenky, které s láskou upekli gymnazisté společně s učiteli. 

FOTOGALERIE: TADY.

VIDEA z koncertu:

(až, studenti septimy)

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video