Tour de Prty podpoří Renatu

Lucie Steklá 2022-06-10 15:18:11

Paní Renata řadu let pomáhala dětem, teď potřebuje pomoci ona, neboť se ocitla v těžké situaci. Před třinácti lety jí byla diagnostikována roztroušená skleróza. Nyní je v invalidním důchodu. Její zdravotní stav a celou životní situaci zkomplikovala letošní vážná dopravní nehoda. Renata velice ráda sportovala, jejím nejoblíbenějším sportem byla cyklistika. Právě skrze tento sport jí chtějí Postoloprtští pomoci.

Konkrétně ji podpoří spolek Porta Apostolorum. A pomoci můžete i vy. Stačí se v sobotu 11. června zúčastnit poznávací cyklistické jízdy Tour de Prty, která startuje mezi devátou a jedenáctou hodinou dopolední. „Startujeme individuálně od infocentra na Mírovém náměstí v Postoloprtech, kde bude registrace cyklistů. Dojezd je do 14 hodin na místo startu,“ zvou pořadatelé.

Startovné je padesát korun, dětí platí dvacku. Právě vybrané startovné bude věnováno paní Renatě. ,,Nemůžete-li se akce zúčastnit a chcete být také součástí a podpořit Renatu Kučerovou, uhraďte startovné na účet spolku Porta Apostolorum 273507149/0300. Veškeré startovné Renatě předáme,“ dodali pořadatelé.

Renata Kučerová (na snímku) bydlí v rodinném domě ve Rvenicích u Postoloprt se svým třináctiletým synem Janem. Vystudovala zdravotnickou školu v Mostě. Po studiu pomáhala sociálně slabým. Pracovala také v Dětské psychiatrické léčebně v Lounech nebo Kojeneckém ústavu v Mostě. Byla oblíbenou kolegyní a kamarádkou, nejen pro spolu-pracovníky, ale i pro děti.

,,Renata by si ráda pořídila Rollz Motion, chodítko a vozík v jednom, aby s pomocí druhé osoby zvládala přesun ze Rvenic například na úřady, k lékaři či na kulturní a společenské akce nejen v našem městě. V rámci rehabilitace je vhodný právě proto, že kombinuje možnost chůze, kterou doposud v omezené míře zvládá a která ji pomáhá udržovat svalovou hmotu. Tento vozík je lehký a skladný, dá se snadno přepravovat auto-mobilem a byl by Renatě skvělým pomocníkem,“ vysvětlila za pořadatelský tým Iveta Petřivalská. Při Renatině finanční situaci je však zařízení nedostupným luxusem. ,,Výnos ze startovného cyklovyjížďky Tour de Prty bude předán Renatě Kučerové přímo na akci. Účastníci mohou přispět jakoukoliv částkou, i vyšší, než je startovné, a přispějí tak na koupi vozíku,“ dodala.

Při zápisu na cyklotour účastník obdrží popis tras s mapkou a formulář, na který při vyjížďce doplní razítka z kontrolních bodů. Pořadatelé připravili trasy dlouhé 18 a 40 kilometrů vedoucí po silnicích a polních cestách. ,,Trasy jsou vedené z Postoloprt po obcích, které patří do správního obvodu města. Po cestě je možné nahlédnout do kapliček ve Strkovicích, Levonicích a Seleticích a kostela v Hradišti, které budou pro účastníky vyjížďky mimořádně otevřené,“ zve spolek.                                                               

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video