Tour de Prty podpoří Renatu

Lucie Steklá 2022-06-10 15:18:11

Paní Renata řadu let pomáhala dětem, teď potřebuje pomoci ona, neboť se ocitla v těžké situaci. Před třinácti lety jí byla diagnostikována roztroušená skleróza. Nyní je v invalidním důchodu. Její zdravotní stav a celou životní situaci zkomplikovala letošní vážná dopravní nehoda. Renata velice ráda sportovala, jejím nejoblíbenějším sportem byla cyklistika. Právě skrze tento sport jí chtějí Postoloprtští pomoci.

Konkrétně ji podpoří spolek Porta Apostolorum. A pomoci můžete i vy. Stačí se v sobotu 11. června zúčastnit poznávací cyklistické jízdy Tour de Prty, která startuje mezi devátou a jedenáctou hodinou dopolední. „Startujeme individuálně od infocentra na Mírovém náměstí v Postoloprtech, kde bude registrace cyklistů. Dojezd je do 14 hodin na místo startu,“ zvou pořadatelé.

Startovné je padesát korun, dětí platí dvacku. Právě vybrané startovné bude věnováno paní Renatě. ,,Nemůžete-li se akce zúčastnit a chcete být také součástí a podpořit Renatu Kučerovou, uhraďte startovné na účet spolku Porta Apostolorum 273507149/0300. Veškeré startovné Renatě předáme,“ dodali pořadatelé.

Renata Kučerová (na snímku) bydlí v rodinném domě ve Rvenicích u Postoloprt se svým třináctiletým synem Janem. Vystudovala zdravotnickou školu v Mostě. Po studiu pomáhala sociálně slabým. Pracovala také v Dětské psychiatrické léčebně v Lounech nebo Kojeneckém ústavu v Mostě. Byla oblíbenou kolegyní a kamarádkou, nejen pro spolu-pracovníky, ale i pro děti.

,,Renata by si ráda pořídila Rollz Motion, chodítko a vozík v jednom, aby s pomocí druhé osoby zvládala přesun ze Rvenic například na úřady, k lékaři či na kulturní a společenské akce nejen v našem městě. V rámci rehabilitace je vhodný právě proto, že kombinuje možnost chůze, kterou doposud v omezené míře zvládá a která ji pomáhá udržovat svalovou hmotu. Tento vozík je lehký a skladný, dá se snadno přepravovat auto-mobilem a byl by Renatě skvělým pomocníkem,“ vysvětlila za pořadatelský tým Iveta Petřivalská. Při Renatině finanční situaci je však zařízení nedostupným luxusem. ,,Výnos ze startovného cyklovyjížďky Tour de Prty bude předán Renatě Kučerové přímo na akci. Účastníci mohou přispět jakoukoliv částkou, i vyšší, než je startovné, a přispějí tak na koupi vozíku,“ dodala.

Při zápisu na cyklotour účastník obdrží popis tras s mapkou a formulář, na který při vyjížďce doplní razítka z kontrolních bodů. Pořadatelé připravili trasy dlouhé 18 a 40 kilometrů vedoucí po silnicích a polních cestách. ,,Trasy jsou vedené z Postoloprt po obcích, které patří do správního obvodu města. Po cestě je možné nahlédnout do kapliček ve Strkovicích, Levonicích a Seleticích a kostela v Hradišti, které budou pro účastníky vyjížďky mimořádně otevřené,“ zve spolek.                                                               

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video