Ruská ulice se přejmenovávat nebude

Redakce 2022-06-20 16:21:42

Chomutov – Přejmenovat Ruskou ulici na Ukrajinskou. Takovým návrhem se zabývalo město.

Zastupitelům to navrhoval jeden z chomutovských občanů. „Důvodem je současná agrese Ruska na Ukrajině, která bude mít dlouhodobé a dalekosáhlé následky,“ píše ve stručném odůvodnění Chomutovák, který v Ruské ulici nebydlí.

Město eviduje pouze jediný návrh na přejmenování ulice. Ihned po začátku války někdo svépomocí ulici přejmenoval na Ukrajinskou, jednalo se o „amatérskou“ akci, nikoliv oficiální.

Návrhem se nejdříve zabývala rada měta, která ale přejmenování nedoporučila. „Statutární město Chomutov již vyjádřilo vůli pomáhat občanům Ukrajiny jiným způsobem a tento záměr je v současné době naplňován. Tato změna by kladla vysoké nároky na občany a podnikatelské subjekty, žijící a působící v této lokalitě, a to finanční i časové, zejména na výměnu všech potřebných dokladů a listin, změny kontaktních údajů, úpravy webových stránek, či vytištění nových propagačních materiálů,“ píše se v důvodové zprávě města.

V pondělí o návrhu hlasovali zastupitelé a neschválili ho, Ruská ulice zůstane Ruskou. Pro přejmenování nehlasoval žádný ze zastupitelů. 

Ruská ulice se už několika přejmenování dočkala. Od roku 1468 až do roku 1945, tedy skoro pět set let, chodili Chomutováci po Steinweg či Steingasse, tedy Dlážděné ulici. V červnu 1945 byla přejmenována na Ruskou. V srpnu 1968, bezprostředně po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem, ji chomutovští představitelé přejmenovali na Českou. Toto označení vydrželo jeden rok, do té doby máme znovu Ruskou ulici.

Napsal(a): rod

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video