Řidiči, nohu z plynu! Radar začal měřit rychlost v ulici Vladimirská

Lucie Steklá 2022-06-24 13:53:30

Radar, který měřil rychlost projíždějících aut u školy ,,trojky“ se přestěhoval. Od tohoto týdne se na pokuty mohou těšit ti řidiči, kteří překročí rychlost v ulici Vladimirská. ,,Došlo k přesunutí stacionárního měřiče rychlosti z ulice 28. října do ulice Vladimirská. Důvodem přesunutí je plánovaná rozsáhlá rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici 28. října,“ uvedla lounská radnice s tím, že radar začal měřit v pondělí 13. června.

Stejně, jako na předchozím stanovišti, kde byl radar umístěn v blízkosti Základní školy Otakara Jaroše, bude i na novém místě radar měřit v obou směrech, a to čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Budete-li si cestou kolem technických služeb krátit cestu směrem z města či k poliklinice, nohu z plynu a na tachometru maximálně padesátku!

Radnice má v Lounech vytipovaných několik úseků ve, kde je potřeba dopravu zpomalit a právě Vladimirská je jedním z nich.

Měřič rychlosti je umístěn v blízkosti přechodu pro chodce, který se nachází nedaleko podchodu. Na místě vystřídal informativní radar, který sbíral údaje o projíždějících vozidlech a překračování rychlosti několik měsíců. Statistika současné intenzity dopravy, včetně překračování rychlosti z informačního radaru ve směru do centra, umístěného v ulici Vladimirská uvádí, že rychlost, která je v místě 50 km/h, překročilo 12,79 procenta projíždějících vozů, a to ve směru přijíždějících od kruhového objezdu v ulici Rakovnická. Maximální zaznamenaná rychlost byla v tomto úseku 106 km/h. Radar také vyhodnotil průměrnou denní hustotu provozu, která je 1 416 vozů, což ročně představuje zhruba 517 tisíc vozů.

Informační radar byl také přemístěn, a to do ulice SNP, kde měří stejné údaje. První měsíc měření ukázal, že silnicí ze západu Loun z ulice Postoloprtská, kolem Luny směrem do centra, denně projede průměrně 2 263 vozidel, z nichž pět procent překročí předepsanou padesátikilometrovou rychlost. Nejvyšší naměřená v ulici SNP zatím byla 101 km/h. Roční průměrná hustota provozu v této části města je 826 tisíc vozidel.

Radary v Lounech rychlost měří od začátku letošního roku. K tomuto kroku přistoupila radnice poté, co nezabrala prevence, a některým řidičům přišlo normální řítit se městem sto kilometrovou rychlostí. Za první tři týdny provozu radar zaznamenal bezmála pět set přestupků. Na konci března to již bylo více než dva tisíce zaznamenaných překročení rychlosti. ,,Od začátku roku jsme zaznamenali více jak dva tisíce přestupků na radarech v Husově ulici u malé pošty a na průtahu městem u ,,trojky“. Lidi, neblázněte a nejezděte víc jak padesát,“ vyzval lounský starosta Pavel Janda řidiče jezdící přes Louny.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video