Zámecké kulturní léto začíná

Lucie Steklá 2022-07-06 16:19:49

Letošní zámecké ,,Kulturní léto“ startuje tento víkend. ,,Těšit se můžete na divadla, tradiční kinematograf, přednášky a na kostýmované noční prohlídky!“ zve vedení zámku Nový Hrad v Jimlíně. Kulturní léto odstartuje v sobotu 9. července divadlo Činoherního studia Ústí nad Labem a jejich divadelní setkání s Bohumilem Hrabalem prostřednictvím hry Pábitelé. A kde jinde, než v hospodě.


Následovat bude v úterý 12. července přednáška Jak se bručelo v dějinách aneb od obecních šatlav po vězeňskou službu. S historikem specializujícím se na dějiny vězeňství a kriminality se zájemci seznámí s vývojem trestů od středověku až do současnosti. Přednášet bude Ondřej Hladík. Další neděli (17. července) na zámecké nádvoří zavítá Kinematograf bratří Čadíků, který promítne filmy po pět letních večerů. Na programu jsou: Prvok, Šampon, Tečka a Karel; Gump – pes, který naučil lidi žít; Cesta domů; Příšerákovi a Vlasy. Začátek promítání je v půl desáté večer pod širým nebem. Lékárník bez hranic je chystaná přednáška autora cestopisu z roku 2021 a držitele Ceny Hanzelky a Zikmunda Stanislava Hudečka, který ve středu 27. července přiblíží práci lékárníka na misích ve válečných konfliktech nebo v prostředí živelných katastrof.

Zajímavý bude také srpen. Hostina dravců v podání Rádobydivadla Klapý se chystá na pátek 5. srpna. Návštěvníky čeká výprava na oslavu narozenin kdesi ve Francii, během které se může odehrát cokoliv. Noční prohlídky zámek chystá na sobotu 13. srpna, letos s tématem Novohradské kratochvíle. Následující pátek přijede Ústaf Voiceband z Brna se svým osobitým zpracováním balad ze sbírky K. J. Erbena s názvem KY-KY-TI-CE-CE. V podání téhož souboru se v sobotu 20. srpna uskuteční Workshop: Ústafní workshop, který představí dnes už málo využívanou techniku sborové recitace. Závěrečnou akcí kulturního léta na Novém Hradě bude přednáška Za tajemstvím starých promítaček aneb perly filmových pásů. Ujme se jí Jiří Soukup, filmový nadšenec a sběratel, který ve středu 31. srpna představí své největší poklady. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video