Aktualizováno: Gymnázium se odělo do nového kabátu, 15. září se slavnostně otevře

Alla Želinská 2022-09-13 17:32:00

S koncem školního roku finišovala i rekonstrukce hlavní budovy podbořanského gymnázia v ulici Komenského 843.

Už od jara mohla veřejnost zvenčí pozorovat proměnu střechy, oken a obléknutí do nového kabátu. "Změny se netýkají pouze vnějšku, ale dotkly se i interiéru školy. Žáky přivítaly učebny s novou podlahovou krytinou a rekuperací vzduchu. Příjemně působí i chodby se sníženým podhledem. Žáci mohou naplno využít již dříve modernizované učebny biologie, fyziky a chemickou laboratoř. Z úprav se těší také učitelé, konkrétně ze zvětšené sborovny a upravené knihovny. Novinkou bude také relaxační koutek pro studenty," přiblížila Blanka Haišmanová, zástupkyně ředitele školy pro Gymnázium.

Na konci prázdnin probíhaly dokončovací práce. Na proměně hlavní budovy pracovali i ukrajinští dělníci, které jsme zastihli při zednických pracích na fasádě a vevnitř budovy.

Veškeré vybavení bylo přestěhováno zpět do nové budovy. Kolaudace rekonstruované budovy gymnázia proběhla začátkem srpna a bylo vydáno rozhodnutí o povolení zkušebního provozu. „Je to z toho důvodu, že v rámci rekonstrukce se instalovala i nová vzduchotechnika a tu nebylo možné v prázdninovém režimu odzkoušet. Měření funkčnosti by tedy mělo proběhnout na podzim po zahájení výuky a následně bude kolaudační rozhodnutí vydáno,“ uvedl na konci srpna ředitel Gymnázia a SOŠ Jiří Marhold. Zkušební provoz znamená, že se ve škole normálně učí, 1. září tedy byla zahájena výuka v opravené budově. I když se stále probíhajícím úklidem po stavebních pracích, stěhováním posledních věcí atd. Velkou zásluhu na tom všem mají také samotní zaměstnanci školy, žáci, studenti.

Ve čtvrtek 15. září nově zrekonstruovanou budovu gymnázia čeká velká sláva – slavnostní otevření – od 10 hodin před touto budovou. Svoji účast na slavnostní události přislíbili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, radní pro oblast školství Jindra Zalabáková, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Zdeňka Vachková, starosta města Podbořany Radek Reindl. 

Studenti gymnázia v prvních dnech školního roku v hodinách výtvarky mj. se pokusili namalovat, nakreslit obnovenou budovu tak, jak ji vidí a jak se jim líbí. Obrázky budou tvořit speciální výstavu. Bude jistě zajímavá :-) 

Přejeme hodně štěstí a úspěchů v novém prostředí, jak žákům, tak pedagogům i všem ostatním zaměstnancům.


Foto: Alla Želinská

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video