Aktualizováno: Gymnázium se odělo do nového kabátu, 15. září se slavnostně otevře

Alla Želinská 2022-09-13 17:32:00

S koncem školního roku finišovala i rekonstrukce hlavní budovy podbořanského gymnázia v ulici Komenského 843.

Už od jara mohla veřejnost zvenčí pozorovat proměnu střechy, oken a obléknutí do nového kabátu. "Změny se netýkají pouze vnějšku, ale dotkly se i interiéru školy. Žáky přivítaly učebny s novou podlahovou krytinou a rekuperací vzduchu. Příjemně působí i chodby se sníženým podhledem. Žáci mohou naplno využít již dříve modernizované učebny biologie, fyziky a chemickou laboratoř. Z úprav se těší také učitelé, konkrétně ze zvětšené sborovny a upravené knihovny. Novinkou bude také relaxační koutek pro studenty," přiblížila Blanka Haišmanová, zástupkyně ředitele školy pro Gymnázium.

Na konci prázdnin probíhaly dokončovací práce. Na proměně hlavní budovy pracovali i ukrajinští dělníci, které jsme zastihli při zednických pracích na fasádě a vevnitř budovy.

Veškeré vybavení bylo přestěhováno zpět do nové budovy. Kolaudace rekonstruované budovy gymnázia proběhla začátkem srpna a bylo vydáno rozhodnutí o povolení zkušebního provozu. „Je to z toho důvodu, že v rámci rekonstrukce se instalovala i nová vzduchotechnika a tu nebylo možné v prázdninovém režimu odzkoušet. Měření funkčnosti by tedy mělo proběhnout na podzim po zahájení výuky a následně bude kolaudační rozhodnutí vydáno,“ uvedl na konci srpna ředitel Gymnázia a SOŠ Jiří Marhold. Zkušební provoz znamená, že se ve škole normálně učí, 1. září tedy byla zahájena výuka v opravené budově. I když se stále probíhajícím úklidem po stavebních pracích, stěhováním posledních věcí atd. Velkou zásluhu na tom všem mají také samotní zaměstnanci školy, žáci, studenti.

Ve čtvrtek 15. září nově zrekonstruovanou budovu gymnázia čeká velká sláva – slavnostní otevření – od 10 hodin před touto budovou. Svoji účast na slavnostní události přislíbili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, radní pro oblast školství Jindra Zalabáková, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Zdeňka Vachková, starosta města Podbořany Radek Reindl. 

Studenti gymnázia v prvních dnech školního roku v hodinách výtvarky mj. se pokusili namalovat, nakreslit obnovenou budovu tak, jak ji vidí a jak se jim líbí. Obrázky budou tvořit speciální výstavu. Bude jistě zajímavá :-) 

Přejeme hodně štěstí a úspěchů v novém prostředí, jak žákům, tak pedagogům i všem ostatním zaměstnancům.


Foto: Alla Želinská

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video