Do Hříškova se podesáté sjedou historická vozidla

Lucie Steklá 2022-07-20 18:11:00

V loňském roce se pořadatelé se všemi loučili slovy, že neví, zda budou mít ještě dostatek sil, aby uspořádali 10. ročník společného srazu. ,,Ale opět jste to byli Vy, kteří jste nás jednoznačně přesvědčili svými dotazy, prosbami a slovy velkého uznání o tom, že se na sraz moc těšíte a přejete si, aby jsme se všichni v Hříškově na desátém srazu opět setkali. Děkujeme vám za vaše slova uznání, která jsou v osobním podání mnohdy až dojemná. Jsou pro nás velkou motivací a tím nejhezčím oceněním práce, kterou přípravě srazu velká parta lidí kolem nás věnuje. Moc si vážíme pomoci vás všech, kteří se na přípravě srazu podílíte a taktéž vás, našich partnerů, kteří nám pomáháte při realizaci srazu materiálně. Velice dobře si také uvědomujeme, že vynaložené úsilí by nebylo ničím, pokud byste se k nám rádi nevraceli Vy, majitelé krásných veteránů a také Vy, diváci, kteří se přicházíte krásnými vozidly pokochat," vzkazují pořadatelé hříškovského srazu veteránů.Desátý ročník Srazu historických vozidel se tedy uskuteční tento víkend, v sobotu 23. července. Začátek srazu je v deset hodin dopoledne v Hříškově u sokolovny. ,,Věříme, že se v Hříškově, vesnici se čtyřmi stovkami trvale žijícími obyvateli sejde opět parta jen těch nejskvělejších pozitivně naladěných lidí všech věkových kategorií jednoho společného zájmu s výbornou náladou! Každý rok si říkáme, že kapacita srazu dosáhla maxima a více lidí si cestu do Hříškova nemůže najít. Ale opak se stal v roce 2021 pravdou a rekord byl oproti předchozím ročníkům opět překonán, registrace se zastavila na neuvěřitelném čísle 305 vozidel," připomněli pořadatelé. Mimo jiné to byly dva autobusy, 184 osobních automobilů, 85 motocyklů, 23 terénních a užitkových vozidel a 11 traktorů.
V roce 2022 v se registrovalo 283 vozů (2 autobusy, 184 osobních automobilů, 66 motocyklů, 22 terénních a užitkových vozidel a 9 traktorů). Protože vás čísla vždy zajímají, přikládáme statistiky z let minulých. V roce 2015 se srazu zúčastnilo 133 vozidel, v roce 2016 se zaregistrovalo 168 vozidel, v roce 2017 to bylo vozidel 181 (2 autobusy, 107 osobních automobilů, 46 motocyklů, 16 terénních a užitkových vozidel a 10 traktorů), v roce 2018 bylo registrovaných vozidel 183 (2 autobusy, 102 osobních automobilů, 46 motocyklů, 26 terénních a užitkových vozidel a 7 traktorů), v roce 2019 bylo registrováno 198 účastníků (3 autobusy, 123 osobních automobilů, 42 motocyklů, 24 terénních a užitkových vozidel a 6 traktorů).

A jaký bude sobotní program srazu? Určitě si vyberete v přiloženém programu.

9:00 - 11:45 hod.
- příjezd a registrace vozidel (registrace bude probíhat jako obvykle až v místě srazu při příjezdu, není třeba registrovat předem)
- každý registrovaný účastník obdrží jako každoročně krásné upomínkové předměty, lístek do tomboly + hlasovací lístek, s nímž se bude mít možnost zapojit do ankety o 3 nejhezčí vozidla ve 4 soutěžních kategoriích (osobní automobil, terénní vozidlo, motocykl a traktor)
- doprovodný program zahrnující mj. rozhovory s majiteli prezentovaných vozidel; pokud se nám podaří zajistit, můžete se opět těšit na překvapení v podobě setkání se známou zajímavou osobností

12:00 hod - 13:00 hod.
- přibližně 40 km vyjížďka okolními obcemi (předběžně plánovaná trasa: Hříškov, Bedřichovice, Sulec, Panenský Týnec, Toužetín, Donín, Vrbno nad Lesy, Hřivčice, Peruc, Slavětín, Veltěže, Černčice, Blšany u Loun, Cítoliby, Brloh, Smolnice, Nová Ves, Hříškov), trasa bude upřesněna v místě srazu

14:00 hod - 15:00 hod
- vyhlášení ankety, předání pohárů a ocenění
- i v letošním roce bude o co hrát, odnesete si opět spoustu krásných pohárů, které pro vás připravíme. Bude jich celkem 18, jako každý rok!
Ocenění i v letošním roce rozšíříme opět, kromě již výše uvedených, o ocenění pořadatele a starostky obce Hříškov, neboť právě obci Hříškov patří velké poděkování za to, že se s Vámi máme možnost setkávat.
- losování tomboly

O Vaši pohodu a dobrou náladu se postará doprovodný program, rozhovory s majiteli prezentovaných vozidel a skvělým občerstvením, které si vždy návštěvníci chválí.
,,Nezbývá nám tedy nic jiného, než si přát krásné počasí jako v předchozích devíti ročnících a věřit, že si tento den společně opět užijeme! Připravujte své krásné veterány, ať se můžeme všichni opět zamyslet nad tím, kolik výjimečných, nádherných vozů a skvělých lidí se v tak malé obci, jako je Hříškov, v jeden den může sejít! Moc se na Vás na všechny těšíme! Těšíme se moc i na Vás, kteří žádné veterány nevlastníte, ale rádi se jimi kocháte. Přijďte na sraz mezi nás! Věříme, že se srazu opět zúčastní naši přátelé s krásnými autobusy a pozvou ty z Vás, kteří sraz navštívíte jako diváci, na společnou vyjížďku jejich fascinujícími vozy s nepopsatelnou atmosférou! Srdečně Vás zdravíme, přejeme hezké dny a těšíme se na Vás všechny 23. července 2022 v Hříškově u krásně zrekonstruované sokolovny!" zve Jiří Kabourek. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video