Gulášfest v Malé Černoci podruhé a Škodovácký slet v Soběchlebech poprvé!

Alla Želinská 2022-08-10 22:15:00

V Malé Černoci a v Soběchlebech u Blšan bylo v sobotu 23. července rušno a veselo. Malou Černoc provoněl Gulášfest, letos už 2. ročník, do Soběchleb se sjely nostalgické škodovky – konal se tu 1. škodovácký slet se spanilou jízdou a zastávkou na návsi v Malé Černoci...

A jak to vše dopadlo? V Malé Černoci nejlepší guláš uvařila děvčata z Liběšovic „Podravky“. Porota měla nelehký úkol, vybrat ze všech gulášů uvařených soutěžními týmy ten nej… nakonec se sčítaly body nastřádané za určená kritéria porotou, barva, chuť vzhled atd... I doprovodné minisoutěže znají své výherce: nejrychlejší jedlík? Luděk Chomat ze Žatce! Nejrychlejší pijan? Místní chatař Tomáš Peč z Klášterce n. Ohří! A nakonec pivní štafetu vyhráli Velkočernočtí mistři – Radek Mikula, Wilhelm Komínek a Vincent Vincour!

„Děkujeme sponzorům, děkujeme všem, kteří přišli pomoci s přípravou a v neděli s úklidem. Další akce bude Posvícenské posezení a poté Halloween. A nakonec přijdou čerti,” vzkazují za organizátory Gulášfestu členky osadního výboru Malé Černoce.

I Soběchleby měly svá NEJ. Diplomy převzali: majitel vozu Škoda 120 z r. 1989 v nejoriginálnějším stavu, škodovky, na niž majitel nikdy nesáhnul; nejvzdálenější účastník s vozem Škoda Fabia MONTE CARLO z Ústí n. Labem; majitel nejstaršího vozu Škoda 120 z roku 1984.

V Soběchlebech ten den probíhala také výstava historických fotografií a večer tradiční tancovačka pod širým nebem. Parádní sobota!

Foto: pořadatelé

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video