Elektromobilita přináší nová pracovní místa

PR článek 2022-08-24 10:51:00

Po velkém úspěchu s otevřením Gigafactory v Německu přichází nové pracovní příležitosti v návaznosti na elektromobilitu i do České republiky. Společnost Nemak, která doposud měla po světě 36 výrobních závodů orientovaných na spalovací motory, otevře v Podbořanech nový závod. Značka Nemak není pro obyvatele severních Čech neznámá firma. V Havrani u Mostu už několik let úspěšně funguje jeden závod. Druhý v České republice bude otevřený na začátku roku 2023 v Podbořanech. Místo spalovacích motorů se zde zaměří na výrobu schránek bateriových článků pro nové elektromobily automobilky Mercedes Benz. “Elektromobilita má do budoucna nahradit ustupující výrobu spalovacích motorů a pro společnost Nemak i celou oblast Podbořanska to znamená možnost účastnit se na rozvoji tohoto odvětví,” vysvětluje Jaroslav Šulc, finanční ředitel Nemak CZ. Za vybudováním nového závodu stojí vysoká investice mexické společnosti ve výši několika desítek milionů EUR. Díky novému závodu s jiným zaměřením získává Nemak diverzifikaci svého výrobního portfolia. Pro žateckou oblast znamená investice zahraniční společnosti téměř 150 nových pracovních pozic. “Nové zaměstnance hledáme zejména v oblasti CNC obrábění, MAG svařování, unikátní technologie spojování, vypěňování či kontroly kvality,” popisuje Šulc pracovní pozice, které je potřeba obsadit během velmi krátké doby, aby mohl být závod, který Nemak odkoupil od majitele bývalého závodu Candy v Podbořanech, otevřen dle plánu. Schránky bateriových článků pro nové elektromobily automobilky Mercedes Benz budou procházet celkově 35 různými výrobními kroky a vzhledem k velikosti a váze jednotlivých komponentů bude plně automatizována.

Kontaktní osoba: Veronika Říhová; e-mail: veronika.rihova@nemak.com; tel: +420 605 630 610; mob: +420 737 233 824

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video