Klášterec chce vykoupit problémový panelák

rod 2022-09-21 09:18:28

Klášterec - Jednání o odkupu jednoho ze tří věžáků v Mírové ulici jediné sociálně vyloučené lokalitě v Klášterci nad Ohří dále pokračují.

Zástupci radnice se sešli s vlastníky koncem srpna. Pokud by se městu podařilo dům číslo 480 odkoupit, pak by téměř zdvojnásobilo městský bytový fond. „Je to strašně málo,“ uvedl starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd.

„V minulosti jsme se snažili o odkoupení dalších bytů, oslovovali jsme proto majitele, kteří jsou různě z Chomutova či Prahy a byty tu před lety skoupili. Bohužel vůbec neměli zájem je prodat. Nebyl zájem ani o prodej domu v Mírové. Dnes je ale v dezolátním stavu a situace se zhoršuje, tak nás majitelé sami oslovili,“ řekl starosta. Zástupci klášterecké radnice se tak opět sešli s majiteli problémového panelového domu v Mírové ulici z důvodu řešení situace v dotčené lokalitě. Cílem města je dům získat, zrekonstruovat a zlepšit tak nejen klima celého sídliště Panorama, ale i navýšit městský bytový fond a moci tak následně vyhovět potřebám například mladých rodin a dalších zájemců o bydlení v Klášterci nad Ohří.

Základními podmínkami ze strany města pro další vyjednávání bylo předání domu bez jakýchkoli závazků, a to jak dotačních, tak úvěrových a v neposlední řadě i smluvních směrem k nájemníkům. „Dům chceme koupit prázdný a současný majitel musí mít vyřešeny všechny své závazky,“ říká starosta města Štefan Drozd. Tyto podmínky jsou z pohledu vlastníka akceptovatelné. Město tak v současné době zajišťuje zpracování hrubého odhadu ceny nemovitosti, od kterého se budou odvíjet další kroky. Finální rozhodnutí ohledně koupě nemovitosti bude na kláštereckých zastupitelích.

Byty mají několik majitelů, dominantní podíl mají podnikatelé z Chomutovska Václav Krodulík, Jiří Suremka a Pavel Kříž, kteří byty vlastní přes společnosti s ručením omezeným. 


Napsal(a): rod

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video