Komunální volby v Žatci a na Žatecku

David Evan 2022-09-23 08:53:00

Po čtyřech letech si občané v České republice zvolí svoje zastupitele ve svých obcích a městech. Dnes od 14 hodin se otevřely volební místnosti a zavřou se ve 22 hodin. Zítra se dá volit ještě od 8 hodin do 14 hodin. Na co si dát pozor a na co nezapomenout, když jdeme k volbám?

K volbám je nutné vzít si s sebou platný průkaz totožnosti, to znamená občanský průkaz nebo cestovní pas. Bez platného dokladu není možné volit. Dále je dobré vzít si s sebou volební lístek, který každý obdržel do schránky. Pokud někdo hlasovací lístek náhodou neobdržel, je možné jej dostat ve volební místnosti. Dále každý obdrží úřední obálku šedé barvy s úředním razítkem. Volební lístek, který je vložený do jiné než úřední obálky, nebo je vhozen do volební urny bez obálky, je neplatný. Každý volič má tolik hlasů, kolik je v dané obci zastupitelů, tento počet je uvedený v záhlaví každého hlasovacího lístku. Volební lístek se  upravuje křížkováním, jsou tři možnosti, jak křížkovat: buď zaškrtnout celou kandidátku (velkým křížkem), nebo vybrané kandidáty (počet křížků nesmí překročit počet zastupitelů), anebo kombinací strany a vybraných kandidátů napříč stranami. Pokud někdo použije více křížků než je zastupitelů v dané obci, tak je jeho hlasovací lístek neplatný.

Volební účast je v letošních volbách zatím zhruba stejná, jako před čtyřmi léty. Například v Želči, kde se volí v bývalé škole, k 18. hodině odvolilo 45 z celkem 158 voličů. 

(Foto: Želeč u Měcholup, volební komise)

David Evan, Alla Želinská

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video