Nové hřiště oslaveno a zapito

Jan Vnouček 2012-08-01 00:23:00

Očihov – Veselými soutěžemi a hrami oslavili v Očihově otevření nového dětského hřiště. Dvouvěžová prolézačka se skluzavkou, dvě závěsné houpačky, houpací hnízdo, vahadlová houpačka, dvě pružinová houpadla, hrazda s balančním žebříkem, dva rotopedy, basketbalový koš a čtyři nové lavičky. To už je přece pořádný důvod k radosti.

Proto pro ně obecní úřad ve spolupráci s místními občany připravil zábavné odpoledne. Při něm si malí zájemci mohli vyzkoušet nové atrakce, občerstvit se nebo si zasoutěžit. Osm čtyřčlenných družstev složených z dětí a dospělých tak třeba vytvářelo co nejdelší řetěz ze svých svršků a nakonec i ze svých těl, strefovalo se botou do „hnízda“, přenášelo míček na lžičce přes prolézačku, běhalo překážkovou dráhu s kelímkem vody a podobně. Sérii soutěží pak zakončil turnaj v kuličkách. Nejúspěšněji všemi nástrahami prošla čtveřice ve složení Michalka a Nikolka Křišťanovy, Martin Kolarik a Ivana Kronďáková.
„Dětem se to líbilo, tak snad to brzy nezničí,“ doufá starostka Jana Kronďáková. Stavbu hřiště realizovala firma TR Antoš z Turnova při celkových nákladech 430 000 korun. Na výstavbu získala obec Očihov dotaci ve výši 300 000 Kč od ministerstva pro místní rozvoj. Na snímku očihovská starostka Jana Kronďáková právě přestřihla pásku a oficiálně zprovoznila nové dětské hřiště na  obecní návsi. Vedle ní si natěšené děti připíjejí rychlými špunty, aby jim hřiště dlouho vydrželo. Více snímků z otevření hřiště ve fotogalerii na této straně.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video