Strojetické oslavy si získávají jméno

Jan Vnouček 2012-08-08 00:45:00

Strojetice – Jedním z cílů letošních Strojetických slavností bylo připomenout 660. výročí první písemné zmínky o této kdysi slavné obci. A povedlo se to měrou vrchovatou, protože návštěvníci budou na sobotní oslavy určitě vzpomínat dlouho. Celá akce na fotbalovém hřišti se totiž odehrávala v usměvavé, takřka rodinné atmosféře, k čemuž přispělo i krásné letní počasí.

Pořadatelé z místního osadního výboru svěřili zábavu především umělcům z nejbližšího okolí a měli šťastnou ruku.  Kryrské mažoretky Perličky jsou zárukou kvality vždy. Smysl pro humor tanečního souboru Recesse ze stejného města je také již pověstný. S úsměvem na tváři zkřížili své zbraně i rytíři z Jesenice. A svou troškou do veselého mlýna přispěl   nadějný kouzelník František Lorenc z Kryr. Dále bylo na programu vystoupení podbořanské kapely Kadence, tanečních mistrů ze Strojetic bratrů Burešových a metalové představení kapely Modesty Pride doprovázené ohnivými a světelnými efekty. Ještě bohatší byl doprovodný program. Turnaj v nohejbale, klání v malé kopané, soutěž Vtip za pivo, ukázka bojového umění příslušníků Armády ČR z Rakovníka, projížďky na koních a  čtyřkolkách, malování na obličej, dětské tetování, bahenní radovánky, hledání pokladů detektorem na pokladů, ohňostroj a mnoho dalšího. Celým dnem provázela vtipná dvojice Markéta Kolářová a Mirek Chejlava.
„Obnovenou pouť pořádáme 4. rokem a návštěvnost stále stoupá. Letos dorazilo odhadem dvakrát více lidí, než jich žije ve Strojeticích. Mladí i staří. A někteří přijeli i z daleka, z Chomutova, Mostu, Postoloprt,“ dokazuje hlavní organizátor Josef Kolář, že si strojetická akce získává jméno. Jako návštěvník byl spokojen i kryrský místostarosta Vojtěch Michálek, který vyzdvihl právě roli předsedy osadního výboru. „Bez něj by to tady nebylo. Měl s tím spoustu starostí a práce. Ale když se to dělá poctivě, tak je to poznat,“ chválil.
Strojetické oslavy odstartovaly kryrské mažoretky Perličky pod vedením Ireny Uldrichové (na snímku). Fotogalerie z oslav na tomto webu.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video