Strojetické oslavy si získávají jméno

Jan Vnouček 2012-08-08 00:45:00

Strojetice – Jedním z cílů letošních Strojetických slavností bylo připomenout 660. výročí první písemné zmínky o této kdysi slavné obci. A povedlo se to měrou vrchovatou, protože návštěvníci budou na sobotní oslavy určitě vzpomínat dlouho. Celá akce na fotbalovém hřišti se totiž odehrávala v usměvavé, takřka rodinné atmosféře, k čemuž přispělo i krásné letní počasí.

Pořadatelé z místního osadního výboru svěřili zábavu především umělcům z nejbližšího okolí a měli šťastnou ruku.  Kryrské mažoretky Perličky jsou zárukou kvality vždy. Smysl pro humor tanečního souboru Recesse ze stejného města je také již pověstný. S úsměvem na tváři zkřížili své zbraně i rytíři z Jesenice. A svou troškou do veselého mlýna přispěl   nadějný kouzelník František Lorenc z Kryr. Dále bylo na programu vystoupení podbořanské kapely Kadence, tanečních mistrů ze Strojetic bratrů Burešových a metalové představení kapely Modesty Pride doprovázené ohnivými a světelnými efekty. Ještě bohatší byl doprovodný program. Turnaj v nohejbale, klání v malé kopané, soutěž Vtip za pivo, ukázka bojového umění příslušníků Armády ČR z Rakovníka, projížďky na koních a  čtyřkolkách, malování na obličej, dětské tetování, bahenní radovánky, hledání pokladů detektorem na pokladů, ohňostroj a mnoho dalšího. Celým dnem provázela vtipná dvojice Markéta Kolářová a Mirek Chejlava.
„Obnovenou pouť pořádáme 4. rokem a návštěvnost stále stoupá. Letos dorazilo odhadem dvakrát více lidí, než jich žije ve Strojeticích. Mladí i staří. A někteří přijeli i z daleka, z Chomutova, Mostu, Postoloprt,“ dokazuje hlavní organizátor Josef Kolář, že si strojetická akce získává jméno. Jako návštěvník byl spokojen i kryrský místostarosta Vojtěch Michálek, který vyzdvihl právě roli předsedy osadního výboru. „Bez něj by to tady nebylo. Měl s tím spoustu starostí a práce. Ale když se to dělá poctivě, tak je to poznat,“ chválil.
Strojetické oslavy odstartovaly kryrské mažoretky Perličky pod vedením Ireny Uldrichové (na snímku). Fotogalerie z oslav na tomto webu.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video