Lounské vábení přilákalo tisíce lidí

Redakce 2012-08-21 09:02:00

Louny – Velké teplo, pohoda a opět bohatý program, to bylo letošní Lounské letní vábení. Již podeváté připravila lounská radnice městské oslavy, které už mají svoji tradici. A tradiční byl i páteční program, který po slavnostním zahájení pokračoval na hlavní scéně na náměstí koncertem domácí kapely Joe Purple. Prodejem lampiónů se už pomalu chystal průvod na vždy očekávaný ohňostroj. Ten i letos potěšil malé i velké návštěvníky. První den oslav zakončilo vystoupení skupiny Wohnout.

V sobotu je program nejbohatší. Odpoledne na Mírovém náměstí patřilo pro střední a starší generaci. Nejprve zahrála Lounská třináctka a pak skvěle hrající Big Band Milana Bittnera. Ten zjevně podle podupávání zaujal i mladší posluchače. Vrcholem večera zde byl koncert skupiny Gipsy.cz. Rocková scéna byla tentokrát ve Stromovce a mimo jiných se zde představily hudební legendy Krausberry a Abraxas.  Bohatá byla na Výstavišti i Folk a country scéna. Zahráli např. Parťáci, Jiří Dědeček či Průvan, ale největší ohlas měl Ivan Mládek a Banjo Band. Plno bylo i v areálu Veslařského klubu Ohře, dračí lodě prostě táhnou. Letošního roku se přihlásilo 16 posádek a zde jsou tři nejlepší – Zlaťáci, VK Ohře Louny, Facka jede… Sobota byla pak zakončena dramatizací Oslavy řeky Ohře v podání Divadla Mazec.
Nedělní odpoledne patřilo na Výstavišti divadelní hře o událostech z roku 1813 v podání Divadla Bezevšeho, ale nechyběl ani cimbál či vystoupení začínajících kapel. Převelice bohatý byl i doprovodný program, připraven byl například dětský, keramický a střelecký koutek, různé sportovní turnaje, ukázky karate, nebo den otevřených dveří na letišti Raná. Symbolickým uzavřením oslav je pak vypouštění nebeských luceren. Více snímků najdete ve fotogalerii na této straně.

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video