Studenti rozjeli petici proti neonacistům

Veronika Salášková 2012-10-10 00:35:00

Žatec – Žatečtí studenti vytáhli do boje proti neonacismu a ultrapravici. Hlavním důvodem, který je k tomu vedl, jsou časté koncerty neonacistů pořádané v Žatci. V pátek 5. října, kdy se měl na náměstí Svobody konat předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti, se rozhodli proto uspořádat protestní setkání na Kruhovém náměstí. To se ale během příprav přerodilo v petiční akci.

„Nakonec jsme zvolili formu petice, která zůstane otevřená až do konce října. Na konci října budou podepsané petiční archy oficiálně předány vedení města s tím, že doufáme, že na ni dostaneme nějakou reakci,“ sdělil Radek Holodňák, člen petičního výboru.
V petici stojí, že níže podepsaní občané znepokojení z množících se aktivit neonacistické scény ve městě a nesouhlas s pořádáním akcí krajní pravice. Zároveň text obsahuje výzvu určenou radě města, aby podobným akcím napříště zamezila.
„Uvědomujeme si, že radnice nemá žádnou přímou kompetenci k tomu, aby to mohla nějak ovlivnit, ale nenapadlo nás, na koho jiného bychom se v tomto případě měli obrátit. Doufáme, že když se obrátíme na radnici, tak se tím budou zabývat a dají jasné stanovisko, že neonacistické koncerty do Žatce nepatří a že to postupně povede k tomu, aby radnice všemi možnými zákonnými způsoby znepříjemňovala neonacistům pořádání a konání podobných akcí,“ shrnul cíle petice Radek Holodňák.
Od 15,30 do 17 hodin, kdy byl mítink na Kruhovém náměstí ukončen, se organizátorům petice podařilo získat 233 podpisů. Na internetu následně sdělí organizátoři prostřednictvím Facebooku na stránce Žatec proti neonacistům kontakty na osoby a veřejná místa, kde bude možno petici podepsat.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video