Sraz heligonkářů má duši

Jan Vnouček 2012-10-16 09:58:00

Vroutek – Setkání heligonkářů ve Vroutku si za skoro tři desetiletí své existence vybudovalo výbornou pověst. Jeho 28. ročník ji ale tuto sobotu ještě vylepšil. Zcela zaplněný kulturní dům letos v hudební soutěži i mimo ni tleskal 24 účastníkům, kteří se sjeli z velmi širokého okolí. Bohužel se opět nenašel ani jeden heligonkář z Podbořanska.

Obrovský aplaus hned na úvod sklidil krojovaný soubor Mrákovští heligonkáři z Chodska. Po něm se pak rozjela divácká soutěž, kde bylo co poslouchat. Největší přízně publika se nakonec dočkal Aleš Rusňák z Plzně, který obhájil loňské prvenství. Sedmnáctiletý Pavel Oberleutner z Ratají loni jako úplný benjamínek překvapil 4. místem, tentokrát ho hlasování obecenstva vyneslo až na 2. příčku. Třetí skončil Rudolf Kroupa z Jirkova.
Vroutecký hudební festival ovšem není jen pódium, odkud se line dobrá písnička, ale i místo, kde se potkávají a seznamují dobří přátelé. A to napříč generacemi. Svůj um například v letošním roce předvedl Josef Jícha ml., syn heligonkáře, který zde zanechal stopu v minulých letech.
„Setkání ve Vroutku má už duši, vždyť je to 28 let našeho života,“ zdůraznila hlavní organizátorka akce Libuše Moravčíková. „A letos jsme velmi spokojená. Přišlo snad 200 lidí, sál kulturního domu už nebyl dlouho tak plný a podle nadšených reakcí a ohlasů se program všem moc líbil,“ pochvalovala si.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video