Lounskou radnici ovládají samé ženy

Pavel Macák 2012-10-27 01:53:00

Louny – Téměř dvacet bodů k projednání, čekalo na radní města Loun minulý týden. V tom prvním revokovali své dřívější rozhodnutí o odkoupení webové domény louny.cz. Její majitel, který ji chtěl prodat městu za pětašedesát tisíc korun, nereagoval na návrh města na snížení této ceny a tak se radní rozhodli, že doménu nekoupí. Dále reagovali na požadavky občanů a opakovaně vyhlásili výběrové řízení na vybudování zdvihací plošiny pro tělesně postižené žáky ve Speciální základní škole Louny.

Zabývali se též projektem regenerace panelového sídliště Kpt. Nálepky, která by měla proběhnout v následujících dvou letech nejprve rekonstrukcí chodníků a následně zeleně, a přípravou protipovodňových opatření v obci Brloh.
Na pořadu jednání bylo též vyhodnocení Letního lounského vábení. Celkově stála tato akce 1,13 miliony korun. Většina z této částky byla dotována sponzory. Město do ní vložilo jen tři sta tisíc korun. Radní konstatovali, že bylo několik organizačních nedostatků, kterých by se následující ročník měl vyvarovat.
Radní také rozdělili mezi sportovní organizace a kluby jeden milion korun, který město dostalo z hazardních her. „Jedná se o peníze na činnost těchto organizací, které mohou použít až do 30. června příštího roku. Na konci října by měl být rozdělen další milion určen do sportu,“ uvedl starosta Radovan Šabata.
Na této schůzi byla radními rovněž jmenována vedoucí odboru stavebního úřadu a životního prostředí Městského úřadu Louny Miloslava Kalivodová a vedoucí odboru správy majetku Blanka Sunkovská. Obě převezmou svou funkci 1. prosince a vedení všech odborů na radnici tak ovládnou ženy. O prvně uvedenou funkci se ucházelo devět a o druhou osm uchazečů. Do pozice vedoucího právního oddělení byl jmenován Jan Richtr, který bude pro město zajišťovat právní poradenství.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video