Úvod   /   Zprávy   /   Junáci oslavili 90 let

Junáci oslavili 90 let

Veronika Salášková 2012-11-13 00:33:00

Žatec – Český skauting oslavil v letošním roce významné výročí – sto let od svého vzniku. Ten žatecký má letos také kulatiny, je mu sice o deset let méně, i tak ale 90. výročí zmínky o existenci prvního  oddílu v našem městě oslavili ve velkém. Více snímků z oslav naleznete zde.

Pro veřejnost si na sobotu 10. listopadu připravili hned několik akcí. První z nich byla městská hra pro děti od 5 do 12 let a jejich rodiče. Při ní procházeli městem a na šesti stanovištích vyznačených v mapce, kterou obdrželi na startu u morového sloupu na náměstí Svobody, pak plnili úkoly. Čekal je tak zeměpisný kvíz, třídění odpadu, opičí dráha či jednoduchá šifra. Trasa účastníky zavedla do skautského domu na Pražské ulici naproti hřbitova, kde dostali odměnu. Ve svém domě skauti pro příchozí připravili výstavu kronik, prohlídku kluboven a ukázku svých dovedností a činností Na zahradě postavili podsadový tábor s indiánským stanem tee-pee. Za domem si zase mohli zájemci vyzkoušet střelbu z luků. Od 15 hodin v klubovně proběhlo také setkání pamětníků. V 17 hodin se pak na blízkém hřbitově konal pietní akt k připomenutí si již zesnulých skautských bratrů a sester. Po 18. hodině se pak rozhořel připravený slavnostní oheň.
První zmínky o skautingu v Žatci objevili místní junáci v časopise Skaut-Junák z roku 1922. Dnes má oddíl žateckých skautů přibližně čtyřicet členů – chlapců i děvčat, kteří jsou rozděleni do družin podle věku. Ta pro nejmenší se jmenuje Hobiti a navštěvují ji děti od 6 do 9 let. Starší od 9 do 11 let jsou pak zařazeni mezi Vlčata a Světlušky a od 12 do 15 let už jsou pak ve družině skautů. V oddíle je také několik roverů a rangers ve věku od 15 do 18 let, kteří pomáhají s přípravou akcí pro mladší členy. Oddíl vede Martin Štíbr, který má přezdívku Čiko.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video