Martin cukroval jen rohlíčky

Jan Vnouček 2012-11-14 00:36:00

Buškovice – Martin G. na bílém koni prosvištěl v sobotu Buškovicemi a přinesl dětem nadílku sladší než sníh. Nechal za sebou čokoládové podkůvky a vynikající pocukrované svatomartinské rohlíčky. Myšlenka spojit český zvyk lampiónového průvodu, strašidelný pohanský svátek Halloween a věroučnou křesťanskou tradici sv. Martina se vyloženě vydařila. Více snímků najdete zde.

„Nápad mi vnukla sestřenice Marcela z Prahy a přišlo mi to jako zajímavé oživení našeho lampiónového průvodu,“ prozradila Monika Dvoržáková, předsedkyně pořádajícího občanského sdružení Naše Buškovice.
Ženy ze sdružení napekly sladké pečivo a připravily světlo, které darováním neubylo, ani když s ním rozžehly všechny lampióny. Děti v maskách a kostýmech s ním pak prošly potemnělou vesnicí, pozdravily Martina, smlsly si na jeho poselství a na zahřátí si upekly špekáčky. Na závěr pak nebe rozzářil ohňostroj. Tak copak nám to ten Martin přinesl?

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video