Potomek Pink Floyd vystoupí v Žatci

Redakce 2012-11-16 00:33:00

Žatec – Otec a syn Roger a Harry Wattersovi, starší  slavný rocker, mladší talentovaný jazzman, se spolu umělecky potkali už na albu Pink Floyd: The Wall. Mimoto spolu hráli i v Čechách. V roce 2002 na turné „In The Flesh“(kde byl Harry jako záskok), v roce 2007 na turné „Dark Side Of The Moon“ a především na celosvětovém megalomanském turné „The Wall“ v roce 2010 až 2012. 

Harry poté ještě účinkoval jako zvláštní host v českém projektu Filipa Benešovského „The Wall 2009“ ve vyprodané O2 Aréně.  Rok poté se poprvé představil jako jazzový pianista na festivalu Jazzinec a po dalším roce opět s otcem, na turné The Wall: Live.Po úspěchu na Jazzinci dostal pozvání na další rok 2011 do Prahy, kde odehrál 2 koncerty. Harry měl veliký úspěch a tak se s chutí vrací opět letos, aby na krátkém podzimním turné odehrál 7 koncertů v Čechách, s domácí hudební špičkou, pod názvem Harry Waters & Friends. Jedno z jejich sedmi vystoupení se odehraje v Městském divadle v Žatci 20. 11 od 19 hodin. Harryho „přátelé“ jsou špičkoví čeští muzikanti Jakub Doležal (doprovázel zde Laca Decziho v říjnu a nadchnul), Jan Greifoner kontrabas, Martin Linhart bicí (doprovázel mj. Andrea Bocelliho). Harry Waters získal v ČR už poměrně hodně příznivců, u nichž lze předpokládat, že se objeví i v Žatci a vytvoří tak atmosféru odpovídající výjimečnému hostovi z Londýna. Těšit se můžeme na vlastní Harryho skladby jako i na vybrané kousky ze zlatého fondu jazzové klasiky. A jak je to s účastí na albu The Wall? Jeho je dětský hlas, který oslovuje matku v Goodbye Blue Sky. „ Look mummy, there's an aeroplane up in the sky“. Po koncertě si bude chtít povídat s diváky třeba o turné The Wall a vzkazuje, že prý se už těší. Vzhledem k tomu že jeho mini turné čítá jen a pouze sedm štací a nejbližší z nich je Praha, naskýtá se 20. listopadu v 19 hodin mimořádná příležitost pro fanoušky z širokého okolí potkat muzikanta, který dělá čest slavnému jménu svého otce, byť v jiném hudebním oboru. Pořadatelé pro tuto příležitost zajistili i překladatele, tím se naskýtá jedinečná šance i pro jazykově nevybavené návštěvníky dozvědět se spoustu zajímavých informací o tomto legendárním projektu. Jiří Navrátil


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video