Dělnický dům otevřela Saxana

Pavel Macák 2012-11-28 00:38:00

Cítoliby – Po čtvrtstoletí uplynulou sobotu znovu ožil Dělnický dům v Cítolibech. Stalo se tak při jeho slavnostním znovuotevření po rozsáhlé rekonstrukci, do které se vedení městysu zhruba před rokem rozhodlo i přesto, že si na tuto investiční akci muselo vzít úvěr. Více snímků ze slavnosti najdete zde.

„Byla velká škoda, že takový sál a jeho přilehlé prostory jsou nevyužívány. Přitom lidé z městysu, ale i z okolí a nedalekých Loun neměli kam docházet za zábavou. V sousedství sálu je restaurace i bar pro občerstvení při tanečních zábavách a plesech. V Cítolibech máme mnoho spolků a sportovců, kteří budou moci na sále dělat svou činnost a je zde také místní knihovna s klubovnou,“ uvedl starosta Petr Jindřich.
Před druhou hodinou odpolední se do Dělnického domu začaly scházet davy místních i zvědavců z okolí, aby se zúčastnily slavnostního zahájení. V jeho úvodu zatančily lounské mažoretky z umělecké školy a pak již pódium patřilo krátkým projevům, při kterých bylo vzpomenuto historie domu, který vznikl na základě sbírek mezi dělníky a hlavně jejich brigádnickou prací při stavbě. Slavnostně byl tehdy otevřen v roce 1921. Nyní se jeho kompletní rekonstrukce ujala Lounská stavební společnost a její jednatel Jiří Majer společně se starostou Petrem Jindřichem a místostarostkou Jiřinou Novákovou přestřihli symbolickou pásku.
Odpoledne pokračovalo s Lounskou třináctkou, s programem se představily se místní děti, ale i spolky a organizace a večer byl vyhrazen zábavnému pořadu Rádia Blaník, ve kterém vystoupili jako hosté Petra Černocká a Stanislav Hložek, taneční skupina TK Luna a další umělci.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video