Podbořany čeká na jaře další zkouška nervů

Veronika Salášková 2011-07-03 00:00:00

Podbořany – Jak se zdá, řítí se na Podbořany další dopravní pohroma. Jen podbořanští řidiči se skřípěním zubů přečkali výstavbu kruhové křižovatky, musí se pomalu připravovat na ještě komplikovanější uzavírku. Příští jaro se v rámci rekonstrukce silnice Kadaň – Podbořany – Očihov začne opravovat most přes Dolánecký potok v Dukelské ulici. 

Rekonstrukce je nutná, protože most je ve špatném technickém stavu, v podstatě ale dočasně rozdělí město na dvě dopravně oddělené části. V závěrečné diskuzi 6. řádného zasedání zastupitelstva na to upozornil zastupitel Petr Mojžíš. „Na krajském úřadě se k tomu již zpracovává projektová dokumentace. Chtělo by to zapracovat na vybudování alespoň jedné objízdné provizorní komunikaci,“ doporučil. Vedení města o objízdných trasách již přemýšlí. „Je to prostě problém města s jednou průtahovou silnicí, a tak není příliš možností. Uvažujeme o rozšíření komunikace mezi ulicemi Politických vězňů a Mariánskou nebo o trase za Billou. Jako materiál se dá použít velmi levný asfaltový recyklát,“ odvětil starosta Radek Reindl. Zastupitel Ivo Švarc s ním ale nesouhlasil. „Pro osobní vozy možná, ale pro nákladní auta si to vůbec neumím představit. Mělo by se to řešit tak, že se nechá průjezdná vždycky polovina mostu,“ navrhl.

Veronika Salášková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.