Ve Vroutku si na to posvítí

Jan Vnouček 2011-07-04 00:01:00

Vroutek – Vroutek začal řešit problém se starými prorezlými sloupy veřejného osvětlení. Jejich pádu se chodci a auta již nebudou muset obávat v Nádražní a Potoční ulici. Město tam využilo výkopových prací společnosti ČEZ a nechalo přeložit kabely elektrického vedení ze stožárů pod zem. Celkem se vztyčilo okolo dvaceti moderních lamp. Celá investiční akce vyšla přibližně na 700 tisíc Kč.

„Nemuseli jsme sami provádět výkopy a ušetřili tak značnou finanční částku, ale i tak je to poměrně drahá záležitost. Jeden stožár veřejného osvětlení vychází okolo 30 tisíc korun,“ stěžuje si vroutecký místostarosta Jaroslav Svoboda. Městskému úřadu se nepodařilo získat žádnou dotaci, přesto výhledově uvažuje o výměně lamp i v dalších ulicích. „Tady by se ale finanční náklady ještě zvýšily, protože bychom museli kabely zakopat sami,“ dodal trpce.
Vroutecká radnice se rozhodla zvýšit také bezpečnost silničního provozu. Po schválení odborem dopravy MěÚ Podbořany nainstalovala na několika místních komunikacích nové dopravní značení, tři značky zákazu vjezdu na Kozinec a dodatkové tabulky omezující provoz a parkování před kulturním domem. „Nechceme, aby nám tam jezdili nákladní vozy,“ zdůvodnil zástupce starosty. Na několika místech ještě přibylo chybějící označení přednosti v jízdě. „Ani v případě téhle investice nejde o nic levného. Jedna značka stojí tři a půl tisíce, a to nemluvím o dodatkových tabulkách, které ji ještě prodraží,“ dodal.

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.