Václav ještě vyhráno nemá

Jan Vnouček 2013-03-18 00:12:00

Blšany – Levně vyjde město Blšany oprava výklenkové kaple svatého Václava. Ukázaly to výsledky poptávkového řízení na stavební obnovu této kulturní památky. Ze tří přihlášených podal nejnižší nabídku blšanský Štefan Škulavík. Jeho firma tak v létě „Václava“ zrekonstruuje za 138 tisíc korun.

„S cenou jsem spokojen. Všichni tři zájemci byli pod předběžným rozpočtem, který přesahoval 200 tisíc,“ mnul si ruce blšanský starosta Petr Bukáček. Ještě ale nemá vyhráno, aby skutečně ušetřil, musí se mu podařit získat na investici dotaci. Žádost o ni ve výši 91 000 Kč podal k dotačnímu programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působnost. Navíc má na tento účel přislíbený dar ve výši 20 000 Kč od blšanského Sdružení sv. Václava.
Rekonstrukce se týká pouze stavební části. Se zrestaurováním reliéfu vyobrazení sv. Václava by  náklady podle  odhadu dosáhly cca 714 tisíc Kč. A na to radnice nemá.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video