Václav ještě vyhráno nemá

Jan Vnouček 2013-03-18 00:12:00

Blšany – Levně vyjde město Blšany oprava výklenkové kaple svatého Václava. Ukázaly to výsledky poptávkového řízení na stavební obnovu této kulturní památky. Ze tří přihlášených podal nejnižší nabídku blšanský Štefan Škulavík. Jeho firma tak v létě „Václava“ zrekonstruuje za 138 tisíc korun.

„S cenou jsem spokojen. Všichni tři zájemci byli pod předběžným rozpočtem, který přesahoval 200 tisíc,“ mnul si ruce blšanský starosta Petr Bukáček. Ještě ale nemá vyhráno, aby skutečně ušetřil, musí se mu podařit získat na investici dotaci. Žádost o ni ve výši 91 000 Kč podal k dotačnímu programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působnost. Navíc má na tento účel přislíbený dar ve výši 20 000 Kč od blšanského Sdružení sv. Václava.
Rekonstrukce se týká pouze stavební části. Se zrestaurováním reliéfu vyobrazení sv. Václava by  náklady podle  odhadu dosáhly cca 714 tisíc Kč. A na to radnice nemá.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video