Komunistické ledviny přestaly existovat

Pavel Macák 2013-04-11 00:55:00

Louny – Pamětníci si jistě vzpomenou, jaká byla averze k výstavbě dvou betonových „rybníků“ na Suzdalském náměstí v Lounech, které téměř okamžitě pojmenovali „ledvinami“ a docela nahlas kritizovali jejich umístění před historickými hradbami. Tehdejší komunistické vedení města ovšem na tyto hlasy nedalo a prosadilo, co prosadilo. 

Vodotrysk na pitnou vodu na přelomu tisíciletí ještě vylepšil artefakt Václava Jíry. Již několik let jsou „ledviny“ nefunkční, protože betonový bazén je jako cedník a vodu neudrží. Vedení města se proto rozhodlo stavbu bazénů odstranit a zavézt zeminou. Podzemní rozvody inženýrských sítí však budou zachovány pro další využití do budoucna. Město nyní zadá zpracování studie na nové, definitivní řešení tohoto prostoru a umělecké dílo Václava Jíry bude zachováno včetně betonového dna okolo něho o průměru 2 m. Vzniklý prostor bude ohraničen palisádami kruhového půdorysu přírodní barvy a vysypán kačírkem.
„Plocha se zazelení a nově osadí keři a solitérním stromem. Do stávajících mís bude vysazen skalník. Z trvalek bude vysazena levandule lékařská a lupina – vlčí bob, který bude mít více barevných odstínů. Zbytek ploch bude zatravněn. Záhony budou zaborkovány, aby se zabránilo růstu plevele a vysychání půdy,“ popsala úpravy vedoucí odboru správy majetku města Blanka Sunkovská.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video