Zdražení poplatků na Tatranu vzbudilo nevoli

Jan Vnouček 2013-05-03 00:10:00

Podbořany – Podbořanští skateboardisti se bouří proti nově zavedenému vstupnému do skateparku, který se nachází v  v areálu TJ Tatran Podbořany. Tělovýchovnou jednotou určené vstupné 250 Kč za hodinu se jim zdá neúměrně vysoké.

„Oproti vstupnému do skateparku v nedalekém Chomutově je to několikanásobně více. Navíc byl vybudován s dotacemi Ústeckého kraje, aby sloužil mladým lidem k trávení volného času. Za ty peníze tam nebude nikdo chodit,“ stěžuje si Miroslav Švarc, na kterého se mladí lidé se stížnostmi obrátili. Podle něj doufají, že by  výkonný výbor mohl tuto částku snížit na přijatelnou úroveň. Jak redakce ověřila, v chomutovském skateparku, který je jedním z nejlepším v České republice a na ploše 4000 m2 ho před pár let s náklady 5,5 miliónu Kč vybudovalo město Chomutov, platí návštěvník denní vstupné pouze 40 Kč.
Mladým neregistrovaným sportovcům se nezdá ani zvýšení poplatku za užívání tenisových kurtů na Tatranu. Loni platili 150 Kč za hodinu, letos musí sáhnout do peněženky již pro 250 Kč / hodinu.
Předseda TJ Augustin Karvay zavedení vstupného do skateparku obhajuje, ale připouští, že se jeho výše může snížit. „V žádném případě nevyháníme děti z Tatranu. Chceme je sem naopak přilákat. Vždyť některým dětem ze sociálně slabých rodin i  platíme členský příspěvek. Na druhou stranu to musí fungovat podle nějakého řádu. Kdo chce naše sportoviště využívat bezplatně, může se stát členem TJ. Členský roční příspěvek je 800 Kč, pro mladé myslím 500 Kč. Ale nečlenové musí zaplatit hodinový poplatek. Není možné, aby sem každý chodil, jak ho napadne. Za prvé: musí někdo hradit náklady za energii a údržbu. Za druhé: se tu může stát nějaký úraz, a pak nás bude popotahovat kriminální policie, jako se to stalo před časem v Lubenci. A za třetí tu dochází k ničení majetku,“ vysvětluje předseda cíl zvýšených poplatků. Zároveň podotýká, že právě oddíl skateboardingu byl loni zrušen z důvodu neplacení členských příspěvků. „Přesto na příští výkonné schůzi tento problém znovu přednesu a budeme se jím ještě zabývat,“ slíbil Karvay.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video