Chmelfest letos spojil síly se Žateckým pivovarem

Veronika Salášková 2013-05-24 00:28:00

Žatec – Tradiční žatecká májová slavnost Chmelfest, která se koná již zítra, tedy v sobotu 25. května, letos dozná změn. Její program se nebude konat v letním kině, jako v předchozích letech, ale na Žižkově náměstí u Žateckého pivovaru. Organizátoři se totiž rozhodli spojit síly s pivovarem, který v loňském roce poprvé pořádal svůj Den otevřených dveří. Obě akce organizátoři sloučili do jedné s názvem   Chmelfest v Žateckém pivovaru – II. ročník Dne otevřených dveří.

Akci zahájí tradiční alegorický průvod tradičních i netradičních vozidel, samohybů, povozů, vehiklů a dalších udělátek na oslavu „zeleného zlata“ Žatecka. Během Chmelfestu bude slavnostně požehnáno pivu a chmelu spolu se slavnostním naražením jarního ležáku a slavnostním nástupem Chmelobrany Žatec.
Příchozí se mohou těšit na degustaci šestnácti druhů piv vařených ze žateckého chmele na území města Žatce. O jednotlivých pivech, vyrobených v Žateckém pivovaru, v Chmelařském Institutu a v Chrámu chmele a piva si zájemci budou moci přečíst veškeré informace o jejich složení a přípravě na informačních tabulích u jednotlivých stánků. Příchozí budou moci nahlédnout do tajemství přípravy piva v Žateckém pivovaru, jeho prohlídky navíc budou ozvláštněny tzv. živými obrazy. Ty ztvární herci, kteří návštěvníky provedou celým procesem výroby poctivého českého piva. Prohlídky začínají v 10 hodin a poté v každou celou hodinu, poslední pak začíná v  19 hodin.
Doba trvání jedné prohlídky je přibližně 45 minut.
Na pódiu na Žižkově náměstí u Žateckého pivovaru bude po celý den od 10.30 hodin probíhat kulturní program. Zahrají zde skupiny Kübl, Fraternity, Winday, Joe Purple, Blues Gin, Supervisor, Lucia revival a The Doors revival (The End of Colours). Mimo jiné zde proběhne také autogramiáda End of Coloures a bratří Batků.
Na Chmelfestu nemůže chybět tradiční Memoriál Lojzy Lupulína – soutěž družstev v chmelo-pivních dovednostech pod vedením zkušených borců z Chmelobrany. Na vítěze čeká bohatá odměna. Na pódiu také proběhne zábavná pivní soutěž Chmelobrany.
Pořadatelé nezapomněli ale ani na malé návštěvníky, pro něž je kromě celodenních dětských soutěží a dětských dílen přichystána zábavná Road show Bobík a vtipná Pohádka.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video