Do školek se nedostalo čtyřicet dětí. Podbořany proto rychle postaví dvě nové třídy

Jan Vnouček 2013-05-24 00:40:00

Podbořany – Skoro polovinu přihlášených dětí musely při zápisech odmítnout mateřské školy v Podbořanech. Čtyřicet  převážně tříletých adeptů na soustavnou předškolní výchovu tak je nuceno zůstat doma, nebo jim rodiče musí komplikovaně shánět místo jinde. Důvodem je naprostá kapacitní naplněnost obou městských školek, kam od září nastoupí celkem 189 předškoláčků. A to část Podbořanských zřejmě své ratolesti raději zapsala rovnou do mateřinky v Krásném Dvoře, kde měli míst dostatek.

Příští rok by se však podobná situace snad již neměla opakovat. Město Podbořany totiž chce co nejrychleji postavit ke školce v ulici Bratří Čapků přístavbu s dvěma novými třídami. Městští radní minulou středu již schválili pořadí cenových nabídek, takže nový pavilón pro 50 dětí vybuduje za cca 7 miliónů korun lounská stavební firma Josef Brabec-Amigo.
„A to je právě ta kapacita, která nám teď chybí,“ sděluje podbořanský starosta Radek Reindl. Nebojí se ani toho, že babyboom brzy skončí a novostavba za pár let nebude potřeba. „Zamýšlíme, že bychom ji pak zaplnili dětmi rodičů, co do Podbořan budou dojíždět za prací,“ plánuje.
Přístavba školky se nakonec bude realizovat jako zděná stavba. Vybraný dodavatel zajistí kromě vlastní stavby také projektovou dokumentaci a vyřídí všechna úřední povolovací řízení. „Chtěli bychom, aby firma se zemními prácemi či betonážemi začala už na podzim a na jaře se pustila rovnou do vlastní stavby, doufá Reindl v co nejrychlejší dokončení stavby.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video