Úvod   /   Kultura   /   Neobvyklá mše

Neobvyklá mše

Redakce 2013-05-25 00:30:00

Velká Černoc – O tom, že tradiční římskokatolická mše může být duchovním i nevšedním kulturním zážitkem, se přesvědčují návštěvníci kostela Sv.Václava ve Velké Černoci díky dokončené opravě chrámových varhan a spolupráci několika tamějších hudebníků.

Z obvyklé mše, po nastudování hrané a zpívané liturgie – ordinária Anatolem Čajkou na varhany a zpěvů v podání Jany Tukové a Iny Čajkové, se ve spolupráci se sloužícím P.Mgr.Josefem Hurtem stává opravdu nečekaný a k meditaci navozující prožitek. Ve sluneční nedělní odpoledne 5. května tento dojem umocnilo navíc vystoupení pěveckého sboru a sólistů pěvecké školy „The School of Singing of Alena Andreeva“ z Prahy se spirituály, ale i sólovými přednesy krásných skladeb jako je árie Giuditty od F. Lehára, něžná Ave Maria od F. Schuberta a výborná akustika zdejšího barokního kostela naplnila jeho prostory také zádumčivými molovými tóny starých ruských balad od P. I. Čajkovského, K. Listova a N. V. Bogoslovského v autentickém podání tohoto pražského česko-ruského pěveckého sboru. Z jímavé atmosféry plání široké Rusi nás černošský spirituál Deep river blues přenesl do života jiného národa na jiných pláních – na jižanské bavlníkové plantáže a krásně podaná sóla a citlivý hlas pěveckého sboru nás dovedly k vyvrcholení koncertního vystoupení – k hudbě amerického skladatele A. L. Webbera, z jehož rozsáhlého díla pěvecký sbor a jeho sólisté přednesli kouzelně dojemnou píseň Memory z muzikálu Cats a tklivé i odhodlané vyznání Máří Magdalény „I don´t know to love him“ ze známého muzikálu Jesus Christ Superstar.
A pak už posluchači zaplněný kostel spountánním potleskem a květinami poděkoval sbormistryni a skvělé sopranistce Aleně Andreevě, jejímu pěveckému sboru a sólistům její soukromé pěvecké školy za příjemný zážitek i za její náročnou a precizní práci, kterou ve své pražské škole odvádí, o jejíž výsledky se s námi ráda podělila a zkrášlila tak svým příznivcům jeden z mnoha našich dnů. (JiČaj) Na snímku sólistka J. Lazareva při citlivém i temperamentním přednesu árie Giuditty od Franze Lehára. Foto: Josef Bláha

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video