Nafta z okresu tekla do Mostu

Redakce 2011-07-19 00:20:00

Okres Louny – V posledních měsících se objevilo velké množství případů krádeží nafty ze zaparkovaných vozidel. Některé z nich měla na svědomí dvojice mosteckých mladíků, která řádila na Žatecku a Podbořansku. Policistům se je podařilo zadržet v Libočanech přímo při činu.

Policistům z okresu Louny se podařilo objasnit čtyři krádeže nafty ze zaparkovaných vozidel. Spáchalo je povedené duo mladíků ve věku 19 a 21 let z Mostu. Jak policisté zjistili, sérii krádeží započali někdy v polovině dubna, kdy si v obci Krásný Dvůr vytipovali zaparkovaný nákladní vůz Volvo. Z jeho palivové nádrže odčerpali celkem 330 litrů motorové nafty v hodnotě 11 220 korun.
Druhý na řadě byl volně zaparkovaný kamion před obytným domem v Buškovicích, z jehož nádrže koncem června odcizili asi 400 litrů nafty za 13 200 korun. Ve svém tažení pokračovali o několik dní později v Měcholupech. V tomto případě si u nádraží Českých drah vyhlédli zaparkovaný nákladní au-tomobil DAF a začali s odčerpáváním nafty do připravených kanystrů v jejich vozidle. Byli však při tom vyrušeni a z místa ujeli. Na zem poté vyteklo z palivové nádrže náklaďáku asi 30 litrů paliva. Škoda byla vyčíslena na 1 050 korun. Tato zkušenost je ale nevarovala. S jídlem roste chuť a tak se mladíci vydali krást znovu. Tentokrát do obce Libočany. V neděli 3. července zde chtěli ze zaparkovaného vozidla Scania od-čerpat do připravených kanystrů o objemu 255 litrů co nejvíce nafty. Klec na oba ptáčky spadla poté, když měli přibližně 100 litrů. Na místě je při činu přistihla a zadržela policie. Následně byli oba komisařem služby kriminální policie a vyšetřování obviněni ze spáchání trestného činu krádeže a pokusu trestného činu krádeže spáchaných ve spolupachatelství. Jejich vyšetřování je vedeno na svobodě.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video