Nafta z okresu tekla do Mostu

Redakce 2011-07-19 00:20:00

Okres Louny – V posledních měsících se objevilo velké množství případů krádeží nafty ze zaparkovaných vozidel. Některé z nich měla na svědomí dvojice mosteckých mladíků, která řádila na Žatecku a Podbořansku. Policistům se je podařilo zadržet v Libočanech přímo při činu.

Policistům z okresu Louny se podařilo objasnit čtyři krádeže nafty ze zaparkovaných vozidel. Spáchalo je povedené duo mladíků ve věku 19 a 21 let z Mostu. Jak policisté zjistili, sérii krádeží započali někdy v polovině dubna, kdy si v obci Krásný Dvůr vytipovali zaparkovaný nákladní vůz Volvo. Z jeho palivové nádrže odčerpali celkem 330 litrů motorové nafty v hodnotě 11 220 korun.
Druhý na řadě byl volně zaparkovaný kamion před obytným domem v Buškovicích, z jehož nádrže koncem června odcizili asi 400 litrů nafty za 13 200 korun. Ve svém tažení pokračovali o několik dní později v Měcholupech. V tomto případě si u nádraží Českých drah vyhlédli zaparkovaný nákladní au-tomobil DAF a začali s odčerpáváním nafty do připravených kanystrů v jejich vozidle. Byli však při tom vyrušeni a z místa ujeli. Na zem poté vyteklo z palivové nádrže náklaďáku asi 30 litrů paliva. Škoda byla vyčíslena na 1 050 korun. Tato zkušenost je ale nevarovala. S jídlem roste chuť a tak se mladíci vydali krást znovu. Tentokrát do obce Libočany. V neděli 3. července zde chtěli ze zaparkovaného vozidla Scania od-čerpat do připravených kanystrů o objemu 255 litrů co nejvíce nafty. Klec na oba ptáčky spadla poté, když měli přibližně 100 litrů. Na místě je při činu přistihla a zadržela policie. Následně byli oba komisařem služby kriminální policie a vyšetřování obviněni ze spáchání trestného činu krádeže a pokusu trestného činu krádeže spáchaných ve spolupachatelství. Jejich vyšetřování je vedeno na svobodě.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video