V Lounech už se zase vaří pivo

Jarka Cibulková 2013-09-17 13:54:00

Louny – Tvrďák a JanTar jsou názvy nových piv, které zhruba po půlce října letošního roku budete moci ochutnat v Lounech. Společnost Pivo ZLoun založili sládek Radek Taraba a majitel restaurace Ája Roman Tvrdý. Minipivovar vznikne rozšířením sportbaru Ája na letním cvičišti. Společné prostory nabídnou posezení až sto sedmdesáti hostům.

Varna bude umístěna v patře restaurace. Za přítomnosti sládka R. Taraby se budou provádět exkurze. „Ve středu jsme sanitrovali, ve čtvrtek se vyrobila jalová várka, od pátku bude pivo týden kvasit, poté se mu sníží teplota a měsíc bude dozrávat v ležáckých tankách. První pivo by tak Louňáci mohli ochutnat po druhé polovině října,“ popsal výrobu zlatého moku sládek Radek Taraba.
Zatím se budou vyrábět světlá dvanáctka Tvrďák, jejíž jméno vzniklo po Romanu Tvrdém, majiteli nekuřácké restaurace Ája. Polotmavá jedenáctka JanTar dostala jméno po bratranci sládka Radka Taraby Janovi. „Dále budeme vařit tmavou třináctku a ještě speciální piva, třeba na Vánoce, ale i během roku, k dostání budou v ozdobných lahvích,“ přiblížil Taraba.
„Chtěli bychom navázat na tradici lounského piva, to se tu vařilo dobré, ale postupem času se kvalita snížila kvůli prodloužení trvanlivosti. To my naše pivo nebudeme ani filtrovat ani pasterizovat, aby neztratilo svou chuť. Budeme vyrábět živé pivo, které se bude muset rychle spotřebovat. Uvažujeme, že bychom mohli ročně vyrobit 1500 hektolitrů piva, polovina bude sloužit pro Áju, něco se bude distribuovat do lounských restaurací a nabídneme zákazníkům i natočení piva do PET lahví, na což máme speciální zařízení, kam uniká málo kysličníku,“ dodal své vize sládek.
Minipivovar navíc nyní vypsal soutěž o nejvhodnější název restaurace. Výherce, který pošle do konce října na adresu pivozloun@seznam.cz svůj tip, si odveze 30 litrový sud piva. Bližší podmínky najdete na http://www.pivozloun.cz/.  Na snímku Sládek Radek Taraba si vybaluje scezovací káď.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video