Glosa Pavla Macáka: Železožrouti útočí

Pavel Macák 2013-09-27 00:15:00

Tak už si opravdu připadám jako v nepovedené sci-fi pohádce, ve které na lounský region útočí nezvaní železožrouti a skrytě, leč důrazně se zaměřují na odstraňování všech kanalizačních poklopů, kterých tady je. Pak si na nich tiše někde v koutku pochutnávají a radují se z toho, že alespoň trochu lounskému lidstvu ublížili. Na druhou stranu je to ovšem hodně smutná pohádka. Už proto, že její vinou mohou nastat komplikace nejen pro chodce, kteří do kanálu mohou lehce spadnout, ale i pro auta, pokud je kanál na dešťovou vodu v jejich jízdní dráze. Následky pak mohou být více než nemilé.

Předminulý týden se jen v Lounech ztratilo téměř dvacet poklopů a minulý týden hlásil starosta Černčic zmizení minimálně šesti litinových deklů. Policie je zatím bezradná, i když by možná stačilo občas projet v noci městem, nebo se pídit ve sběrných surovinách. Ale i lidé mohou pomoci, když uvidí „železožrouty“, jak se mordují s vytažením poklopu. Lounská Technická správa města dokonce slíbila za jejich dopadení tučnou finanční odměnu. Já osobně lituji toho, že v Česku již není starověké právo, které za krádež stanovovalo trest useknutí ruky nebo alespoň pětadvacet ran holí. Možná by to pomohlo.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video