Úvod   /   Zprávy   /   Škola plná robotů

Škola plná robotů

Jan Vnouček 2014-01-15 00:14:00

Podbořany – Novou technickou učebnu na výuku robotiky pro studijní obor Strojírenství se zaměřením na mechatroniku v pátek oficiálně představilo Gymnázium a střední odborná škola v Podbořanech. U příležitosti dne otevřených dveří přijeli moderně vybavenou třídu do učiliště  slavnostně otevřít představitelé ministerstva školství, Ústeckého kraje a města Podbořany. Více snímků z otevření učebny zde.

Projekt, jehož součástí bylo i pořízení technického vybavení a uceleného výukového systému v hodnotě cca 680 tisíc korun, byl spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.
Podbořanská střední škola za získané finance pořídila čtrnáct nových robotických stavebnic, vyvinutých speciálně pro ni firmou Mechatronic Education (celkem jich už mají 20). Ty společně s elektronickými výukovými materiály a softwarovými programy umožňují  studentům čtyřletého maturitního oboru získávat dovednosti v technických, dnes na trhu práce velmi žádaných disciplínách. Pod dohledem vedoucího oboru Jiřího Otipky se naučí 3D konstruování v programech CAD/CAM, programování CNC obráběcích strojů a základy programování PLC algoritmů, které se užívají v robotice. Absolventi tak například umí programovat automatickou výrobní linku.
Podobný výukový systém v Ústeckém kraji používají společně s podbořanskou školou již jen technické školy ve Varnsdorfu a v Mostě.
Na snímku symbolickou pásku do nové technické učebny robotiky na podbořanském učilišti přestříhávají náměstek ministra školství Jindřich Fryč (zleva), náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jana Vaňhová a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Ústeckého kraje Dagmar Waicová.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video