Nejlevnější splašky v republice zdražily

Jan Vnouček 2014-01-17 00:03:00

Očihov – Stočné zdražila od Nového roku obec Očihov. I tak ale očihovští občané zaplatí za odvádění odpadních vod nejnižší cenu široko daleko. Starostka Jana Kronďáková se dokonce domnívá, že jejich cena je nejnižší v republice.

Obecní zastupitelé rozhodli, že v roce 2014 zvýší občanům cenu stočného z 22 Kč na 25 korun za m3 odvedené odpadní vody. Přitom podle starostky Jany Kronďákové jsou skutečné provozní náklady na kanalizaci a čistírny odpadních vod 35 Kč na m3 vody. „Když k tomu ale připočtu investiční náklady a splátku úvěru, tak se náklady vyšplhají až na 110 korun za kubík odvedené odpadní vody,“ vysvětlila, že zdražení je spíše symbolické.
„Zdražili jsme kubík o tři koruny. Podle vyhlášky je průměrná spotřeba vody 35 m3 na obyvatele, takže každý zaplatí ročně navíc jen 105 korun,“ uklidňuje všechny, že nejde o nic dramatického.
Obec Očihov provozuje svůj kanalizační systém sama, protože Severočeské vodovody a kanalizace (SVS) ho před lety právě kvůli vysokým jednotkovým nákladům odmítly převzít do své správy. Radnici také ještě zbývá splatit 4,5 miliónu korun úvěru, kterou si na vybudování kanalizace vzala.
Ve městech a obcích, kde kanalizaci spravuje SVS, stojí jeden m3 stočené vody v roce 2014 již více než 45 korun.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video