Siláci spolu zápolili v Klučku o pohár starosty

Veronika Salášková 2011-08-11 00:00:00

Kluček – Třetí ročník Siláka roku se letos konal na koupališti v Klučku. Minulou sobotu 6. srpna se tu o pohár starosty obce Liběšice utkali muži a ženy ve třech kategorií – muži do 80 kg a nad 80 kg a ženy bez rozdílu hmotnosti. V 10 hodin začala prezentace závodníků a po 11 hodině odstartovala první disciplína bench press s 50 % vlastní váhy. Poté následovalo zvedání sudu piva nad hlavu do limitu jedné minuty, tato disciplína byla určena pouze pro muže. Třetím soutěžním úkolem bylo pře-vracení pneumatiky do 1 minuty, ženy měly za úkol převrátit 50-kilovou pneumatiku, na muže do 80 kg čekalo kolo o váze 120 kg a muži nad 80 kg si museli poradit se 160 kilo těžkou pneumatikou. Poslední zkouškou sil byl potom farmářský mrtvý tah tzv. mrtvola se 100% vlastní váhy. 

V pauzách mezi jednotlivými úkoly zahrála skupina Barbucha z Jirkova. Soutěže komentoval jeden z pořadatelů Jaromír Šruc.
Vyhlášení výsledků přišlo chvilku po půl paté. V kategorii žen zápolilo celkem 5 závodnic – na třetím místě se umístila Martina Daher, druhá byla Monika Rovná a vítězkou se stala Eva Horňáková. Mužů do 80 kg mezi sebou o titul zápolilo celkem deset. Zvítězil Miroslav Dudáček, stříbrný byl Standa Prokeš a na třetím stupínku stanul Jan Živníček. Mužů nad 80 kg bylo o dva méně – celkem 8. Na bronzovou medaili dosáhl Tomáš Rycl, druhý byl Radek Srp a vítězem se stal Standa Kundrt. Zvláštní cenu obdržel Libor Votík, veterán a legenda silových turnajů. Výherci dostali diplom, pohár, proteinové nápoje, květiny, víno, pivo, šampus a vítěz kategorie pak pivní soudek.
Nesoutěžili ale jen dospělí, svůj um měli příležitost ukázat i malí siláci. Soutěže, uspořádané pro jejich zábavu, se zúčastnilo 25 dětí, ve věku od jednoho roku do 12 let. A rovnou se předvedly na atraktivní diciplíně převracení pneumatik, kdy pro ně byly nachystány malé pneumatičky například z kárky. „Poprvé byla takováto akce v jedné z našich spádových akcí. Myslím, že se vydařila ke spokojenosti všech, dokonce i to počasí nám přálo. Budu rád, když se s organizátory domluvíme i na pořádání dalšího ročníku. Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům za ceny,” řekl starosta Petr Valenta.

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video