Siláci spolu zápolili v Klučku o pohár starosty

Veronika Salášková 2011-08-11 00:00:00

Kluček – Třetí ročník Siláka roku se letos konal na koupališti v Klučku. Minulou sobotu 6. srpna se tu o pohár starosty obce Liběšice utkali muži a ženy ve třech kategorií – muži do 80 kg a nad 80 kg a ženy bez rozdílu hmotnosti. V 10 hodin začala prezentace závodníků a po 11 hodině odstartovala první disciplína bench press s 50 % vlastní váhy. Poté následovalo zvedání sudu piva nad hlavu do limitu jedné minuty, tato disciplína byla určena pouze pro muže. Třetím soutěžním úkolem bylo pře-vracení pneumatiky do 1 minuty, ženy měly za úkol převrátit 50-kilovou pneumatiku, na muže do 80 kg čekalo kolo o váze 120 kg a muži nad 80 kg si museli poradit se 160 kilo těžkou pneumatikou. Poslední zkouškou sil byl potom farmářský mrtvý tah tzv. mrtvola se 100% vlastní váhy. 

V pauzách mezi jednotlivými úkoly zahrála skupina Barbucha z Jirkova. Soutěže komentoval jeden z pořadatelů Jaromír Šruc.
Vyhlášení výsledků přišlo chvilku po půl paté. V kategorii žen zápolilo celkem 5 závodnic – na třetím místě se umístila Martina Daher, druhá byla Monika Rovná a vítězkou se stala Eva Horňáková. Mužů do 80 kg mezi sebou o titul zápolilo celkem deset. Zvítězil Miroslav Dudáček, stříbrný byl Standa Prokeš a na třetím stupínku stanul Jan Živníček. Mužů nad 80 kg bylo o dva méně – celkem 8. Na bronzovou medaili dosáhl Tomáš Rycl, druhý byl Radek Srp a vítězem se stal Standa Kundrt. Zvláštní cenu obdržel Libor Votík, veterán a legenda silových turnajů. Výherci dostali diplom, pohár, proteinové nápoje, květiny, víno, pivo, šampus a vítěz kategorie pak pivní soudek.
Nesoutěžili ale jen dospělí, svůj um měli příležitost ukázat i malí siláci. Soutěže, uspořádané pro jejich zábavu, se zúčastnilo 25 dětí, ve věku od jednoho roku do 12 let. A rovnou se předvedly na atraktivní diciplíně převracení pneumatik, kdy pro ně byly nachystány malé pneumatičky například z kárky. „Poprvé byla takováto akce v jedné z našich spádových akcí. Myslím, že se vydařila ke spokojenosti všech, dokonce i to počasí nám přálo. Budu rád, když se s organizátory domluvíme i na pořádání dalšího ročníku. Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům za ceny,” řekl starosta Petr Valenta.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video