Kdo podal návrh na neplatnost voleb se už ví, ale jak to bylo doopravdy?

Pavel Macák 2014-12-03 08:02:00

Postoloprty – Klubko předvolební záhady se nyní podařilo rozplést policistům postoloprtského oddělení. Tam totiž podal trestní oznámení bývalý starosta Václav Ibl na neznámého pachatele, který zneužil jeho jméno a 24. října podal na Krajský soud návrh na neplatnost hlasování a neplatnost voleb. V něm se konstatovalo, že „…volební strany č. 8 Občané pro město a venkov – nezávislí vyhrála neoprávněně, neboť používala v předvolební kampani rasisticky zaměřená hesla proti nepřizpůsobivým občanům našeho města…“. Václav Ibl se proti tomu okamžitě ohradil a požádal Krajský soud, aby okamžitě toto podání návrhu odložil, protože on toto tento návrh k soudu nepodával. To se také stalo a Krajský soud v Ústí nad Labem 29. října svým usnesením řízení zastavil.

Téhož dne se na policejní oddělení v Postoloprtech dobrovolně dostavil s podáním vysvětlení bývalý místostarosta Miroslav Solar, protože se domnívá, že se také stal obětí podvodného jednání někoho, kdo zneužil jeho osobu k podání stížnosti na průběh voleb. Solar uvedl, že jeho volební sdružení se dohodlo těsně po volbách s Miroslavem Krbcem, Luborem Andreasem, Rostislavem Michalčíkem a Lenkou Kováčovou, že podá návrh na zneplatnění voleb. „Tento návrh jsme chtěli podat, abychom oddálili z taktických důvodů konání ustavujícího zastupitelstva,“ uvedl Solar. S Andreasem pak společně sepsali návrh na neplatnost voleb a Solar jej měl 24. 10. ráno odvézt na Krajský soud.

Více informací najdete v tištěném vydání Lounského pressu, který vychází dnes 3. prosince.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video