Úspěšné zimní setkání šermířů

Lucie Steklá 2015-02-05 13:30:00

Podbořany – Stovky diváků zavítaly v sobotu odpoledne na Zimní bitvu v Podbořanech. Jedno z největších zimních utkání šermířů v regionu se uskutečnilo po roční odmlce, a kdo se ho zúčastnil, nelitoval. Děj přítomné, děti i dospělé, zavedl do počátku 15. století do doby rodícího se husitství v českých zemích. Návštěvníci viděli souboje desítek šermířů, dobývání tvrze, střílelo se z dobových zbraní. Příběh divákům přiblížil smutný osud dobrotivého pana Jindřicha z Hluban, který všem pomáhal a osud se mu takto odvděčil. V boji skončil bez lupu, s vypálenou tvrzí Husity a hlavou v dlaních.

Šermířské podívané, kterou vidělo na osm stovek návštěvníků, se zúčastnily dvě stovky mužů a žen s mečem. „Děj bitvy byl velice pěkný, všechno proběhlo dobře. Scénář zaměřený na husitské období připravila skupina W-arlet z Roztok. Myslím, že se letošní bitva podařila,“ uvedl jeden z organizátorů Ondřej Dragula. Jednalo se o jedenadvacátý ročník bitvy. Dobývání tvrze se uskutečnilo po roční pauze, loni se nekonala. „Důvody byly hlavně finanční. Předchozí ročník se bohužel tolik nevydařil, museli jsme se z toho vzpamatovat. Možná i kvůli mrazivému počasí nepřišlo takové množství diváků, jako chodilo dříve,“ vysvětloval odmlku O. Dragula. Počasí podle jeho slov ale není žádný rok zcela ideální. Před zahájením samotné bitvy se dopoledne prošel průvod šermířů městem, cílem bylo náměstí, kde se konaly šermířské a taneční ukázky. A jak to bude příští rok? Opět pauza, nebo pokračování? „Zatím úplně nevíme, ale asi se za rok utkáme znovu,“ dodává organizátor. Fotogalerii k akci najdete zde.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video