Zastupitelé se dohadují o systému práce komisí

Alla Želinská 2015-03-18 11:42:00

Louny – Jedním z hodně diskutovaných bodů příštího jednání zastupitelstva města má být počet komisí městské rady a jejich možné sloučení.

Rozdělení prostředků jednotlivým komisím se totiž částečně nelíbí např. Jaroslavu Zívalovi (KSČM), který upozornil na nepoměr při rozdělení peněz komisi pro rodinu a komisi pro otevřenou radnici. Ta první jmenovaná letos dostala v rámci rozpočtových změn 25 tisíc korun, druhá dvakrát tolik.
S počtem a fungováním komisí při radě města nejsou spokojeni ani zastupitelé za ANO 2011. Již při koaličních vyjednáváních navrhovalo ANO Louny všem politickým uskupením zrušení a sloučení některých komisí rady města. Argumentovalo tím, že počet komisí v Lounech je oproti jiným podobným městům výrazně vyšší a mnohdy se komise „oborově“ překrývají. „Tehdy náš návrh našel podporu u většiny kandidujících subjektů. Důvodem sloučení komisí je větší efektivnost, rychlejší komunikační toky, ale především finanční úspora. Výsledek po volbách je najednou opačný, naopak se nám počet komisí zvýšil, pravděpodobně v souladu s heslem vysoké hospodárnosti. Projednávali jsme počet komisi i s ČSSD a KSČM, jednoznačně lze říci, že panuje shoda a rozhodně zastupitelům i radě na dalších jednáních zastupitelstva města navrhneme sloučení některých komisí. Máme to mezi hlavními body programu a budeme to řešit,“ říká za ANO Louny Milan Rychtařík.

 

Více informací najdete v tištěném vydání Lounského pressu

 

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video