Široká koalice padá - levicoví radní odstoupili

Veronika Salášková 2015-04-28 15:05:00

Žatec – Pouhé necelé tři měsíce vydržela široká koalice žateckých zastupitelů. Minulý čtvrtek odstoupili z rady města tři levicoví radní – Jana Nováková, Miroslav Jan Šramota a neuvolněný místostarosta Karel Krčmárik. Jablkem sváru se stalo personální obsazení dozorčí rady a představenstva Žatecké teplárenské. Rada má nyní pouze čtyři členy zvolené za nezávislé subjekty. O dalším postupu se bude jednat na zasedání zastupitelstva v polovině května.

Rada složená ze zástupců levice a nezávislých byla zvolena na zastupitelstvu 5. února. Jejími členy se stali starostka Zdeňka Hamousová (Volba pro město), místostarosta Jaroslav Špička (Volba pro město), Jaroslav Hladký (SNK-ED), Jiří Karas (Unie pro sport a zdraví), Jana Nováková a Miroslav Jan Šramota, kteří byli zvoleni za ČSSD, ale posléze byli ze strany vyloučeni a Karel Krčmárik (KSČM), který se stal druhým neuvolněným místostarostou. Široká koalice se však udržela pouze necelé tři měsíce. Na jednání rady ve čtvrtek 23. dubna tři levicoví radní – Jana Nováková, Miroslav Šramota a Karel Krčmárik na funkce radních rezignovali. Rada je tak momentálně pouze čtyřčlenná. „Rada města dle stanoviska Ministerstva vnitra ČR dokončila jednání dle schváleného programu. Následující jednání rady města je plánováno na 11. května, nejbližší jednání zastupitelstva města by mělo rozhodnout o dalším postupu,“ informovala zbylá čtveřice ve vydaném oficiálním tiskovém prohlášení. „Rada může a bude do nejbližšího zasedání zastupitelstva fungovat i v tomto sníženém počtu s neomezenou pravomocí,“ dodal Petr Vajda, tajemník Městského úřadu.

Více informací najdete v tištěném vydání Žateckých novin

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video