Lounský Kučera je nejpilnější poslanec Ústeckého kraje

Lucie Steklá 2015-08-19 10:18:00

Louny (lus, jo) V žebříčku aktivity zákonodárců se z okresu Louny umístil nejvýše politik TOP 09 Michal Kučera. Dvě ženy političky, Zdeňka Hamousová a Marie Benešová, patří mezi poslanci a senátory jen k průměru.

Statistiku nejpracovitějších politiků zpracovalo Sdružení Kohovolit.eu. Posla-nec a místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Kučera je dle ní nejpilnějším poslancem zvoleným za Ústecký kraj napříč všemi politickými stranami zastoupenými ve Sněmovně. V hodnocení byl brán ohled na to, jakou mají docházku do práce, kolik nových zákonů pomáhali vytvořit, kolik jich navrhli, kolik vznesli pozměňujících návrhů, kolikrát vystoupili u řečnického pultu, kolikrát se ptali vlády a dotazovali se na problémy či jak aktivní jsou zákonodárci z okresu Louny?
Vznikl tak žebříček těch, kteří tvrdí, že “makají” a těch, kteří pracují doopravdy. „Mezi druhou skupinu patří zcela jistě poslanec Michal Kučera. Dle statistiky je v dolní komoře jen devět pracovitějších zákonodárců, a pokud by se měřil pouze s těmi, kteří byli do Sněmovny zvoleni za Ústecký kraj, byl by vůbec nejpilnější,“ uvedla Radka Ostřížová, krajská manažerka pro Ústecký kraj. Kučera se ve statistickém srovnání mezi všemi poslanci umístil na 10. místě. Poslanec z Loun podal patnáct návrhů zákonů, sedm pozměňovacích návrhů a celkem sto třicet krát stanul za řečnickým pultem.
“Mohlo by se zdát, že čím více jsem ve Sněmovně, tím méně jsem ve svém regionu. Naprostá většina toho, co ve sněmovně dělám, ale vychází právě z aktivní práce v Ústeckém kraji. Zlepšení kvality života v regionu byla jedna hlavních motivací, proč jsem do Poslanecké sněmovny kandidoval,” říká Michal Kučera s tím, že mu výsledek srovnávání udělal radost.
Odborný mluvčí TOP 09 pro oblast životního prostředí Michal Kučera se dlouhodobě věnuje problematice zachování těžebních limitů, ale také zlepšování dopravní obslužnosti kraje.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video