Petici podepsalo více než tisíc lidí

Alla Želinská 2015-08-27 09:49:00

Podbořansko – Starostové z Podbořanska protestují proti záměru ministerstva vnitra zřídit v bývalé věznici v Drahonicích zařízení pro uprchlíky. Přidalo se k nim i vedení Ústeckého kraje. Místní odeslali peti-ci, je na ní přes 1200 podpisů.

„Petice se rozšířila do všech jedenácti sídel svazku obcí Podbořansko a také do Chyše těsně za hranicí našeho a Karlovarského kraje. Podpisů jsme shromáždili za deset dnů více než tisíc dvě stě. Kopie petičních archů jsme poslali na ministerstvo vnitra, do poslanecké sněmovny, do senátu, hejtmanovi Ústeckého kraje, dále prezidentu ČR a osobně jsme předali ověřené kopie petičních archů prvnímu náměstku ministra vnitra Jiřímu Nováčkovi při jeho návštěvě naši obce v pátek 21. srpna,“ uvedl sta-rosta Lubence Jiří Chaloupecký.
Pátečního setkání v Lubenci se dále zúčastnili zástupci Policie ČR, vězeňské služby, ředitelka kanceláře ministra vnitra Adéla Bruknerová a ředitel odboru azylové a imigrační politiky Tomáš Haišman.
To, že k setkání nebyli přizváni, trochu mrzí vedení podbořanské radnice. „Dosud nevíme oficiálně nic, všechny informace máme neoficiálně ze sdělovacích prostředků. Město Podbořany nekontaktovalo ani ministerstvo vnitra, ani ministerstvo spravedlnosti. Starosta města nebyl pozván na žádné setkání, které by se Drahonic týkalo – přesto že je to v našem správním obvodě. A například stavební úpravy musí povolovat náš stavební úřad,“ říká tajemník Městské-ho úřadu Podbořany Martin Gutzer.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video