V Lubenci bude dnes schůzka s veřejností kvůli uprchlíkům

Alla Želinská 2015-09-10 11:28:00

Lubenec – Všichni zájemci z Lubence a okolí mohou dnes přijít do kulturního domu, kde proběhne informační schůzka pro veřejnost se zástupci ministerstva vnitra, obce a dalších institucí týkající se horkého tématu posledních týdnů: zřízení detenčního tábora pro uprchlíky, který má během podzimu být uveden do provozu v areálu bývalé věznice v Drahonicích.

Schůzka v kulturním domě začne ve čtvrtek 10. září v 16.30 hodin. Veřejnost je srdečně zvána ze strany obce i zastupitelů, uvedl starosta Lubence Jiří Chaloupecký.
V Lubenci není situace rozhodně jednoduchá, protože prakticky stejný tábor pro nelegální migranty vznikne také v Balkové, další blízké okolní osadě.
Vedení městečka Lubence uprchlíky v Drahonicích nechce, zorganizovalo kvůli tomu i protestní petici. Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích odmítá také rada Ústeckého kraje. Protesty ovšem stejně nejsou nic platné, zadržených migrantů je hodně, někam se dávat musejí a o využití Drahonic k tomuto účelu je víceméně rozhodnuto. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR už začala pomocí inzerátů v tisku nabírat lidi, kteří budou pracovat v uprchlickém zařízení v Drahonicích.
Využití Drahonic je reakcí státních orgánů na současnou vlnu uprchlíků z Blízkého a Středního Východu, kteří se přes Českou republiku snaží dostat do západní Evropy.
Z vyjádření státních představitelů dosud vyplývalo, že první cizinci do Balkové a Drahonic by měli být umístěni až v příštím roce, avšak teď to vypadá, že to asi bude dříve. Podle inzerátů, kterými správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra hledá pracovníky různých profesí, by noví zaměstnanci měli nastoupit už 15. září. Mají se starat o chod areálu, který budou střežit policisté.
V Drahonicích má být umístěno zhruba dvě stě uprchlíků, stejně tak jako ve zhruba deset kilometrů vzdálené Balkové.
Na dnešní schůzce mají být přítomni a odpovídat občanům na otázky například první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, ředitel odboru azylové a migrační politiky Tomáš Haišman, ředitel cizinecké policie Milan Majer a další hosté.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video