Autobusové nádraží majitel nabídl za 118 milionů

Lucie Steklá 2015-10-14 12:06:00

Louny – Lounské autobusové nádraží svým vzhledem nepůsobí moc lákavě. Stará budova by uvítala rekonstrukci, navíc areál, v němž nestaví již desítky autobusů každou hodinu, jako tomu bylo dříve, je ke svému účelu zbytečně veliký. Bohužel ani plocha nádraží ani budova není v majetku města. Proto, i když radnice má snahu o to, aby se tato část města, která je centrem přijíždějících turistů, dočkala obnovy, zůstává stav, jaký je.

Město v minulých týdnech projevilo u vlastníka společnosti BusCom zájem o koupi objektu. Nabídka přišla s možností odkupu za 118 milionů korun. „Leží nám na srdci vzhled autobusového nádrží. Nabídnutá cena je ale pro město nepřijatelná,“ řekl Radovan Šabata, starosta Loun. Podle propočtů vychází, že by radnice kupovala metr čtverečný za čtrnáct tisíc korun. Vlastník nabídl radnici prodej areálu s možností využití a vytvoření nákupní zóny, galerie, moderní odbavovací haly i veřejného parkoviště. Možností, které areál nabízí, si je radnice vědoma, vysokou finanční částku ale nezaplatí. „Vize toho, jak by mělo nádraží vypadat, je. Pro současné potřeby dopravce je areál zbytečně veliký. Bude to ale běh na dlouhou trať,“ dodal starosta. Stav nádraží není lhostejný ani obyvatelům města, kteří se na jeho možnou rekonstrukci dotazují zvláště nyní, když v nedalekém Žatci tento týden otevírají zcela nové nádraží. Město nový autobusový terminál vybudovalo s pomocí dotací z regionálního operačního programu. „K tomu, abychom mohli dotace čerpat, musí být nejdříve areál v majetku města,“ uzavřel lounský starosta.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video