Nájemné podraží o osm korun

Lucie Steklá 2015-11-04 09:49:00

Louny – Zvýšit ceny běžného nájemného se rozhodli lounští radní. K závěru přistoupili po prostudování analýzy týkající se cen za nájemné v městských bytech v Lounech. Současná výše nájemného, čtyřicet korun za metr čtverečný, nepokryje související služby. „Podle analýzy, která byla provedena, jsou ceny za nájemné v Lounech hluboko pod cenou. Smluvní nájemné v bytech v majetku města Louny proto vzroste od začátku příštího roku,“ řekla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku města lounské radnice.

Nájemné podle ní vzroste u současných smluv na 48 korun za metr čtverečný. Pokud nájemník uzavře s městem novou smlouvu, bude mu stanovena cena ve výši sedmdesáti korun za metr čtverečný. „Zhruba polovinu čtyřicetikorunového nájemného za metr odvádíme do fondu oprav. Na modernizace bytu tak nezbývá, stejně jako na zaplacení správce bytů,“ dodala vedoucí odboru. I po zvýšení ceny nebude nájemné v městských bytech v Lounech nikterak vysoké. Radnice s jeho stanovením zůstává stále na dolní hranici možností. Podle analýzy, která byla předložena radě města, je zřejmé, že jsou ceny v bytech hluboko pod tržními cenami v republice. Tržní nájemné u bytu 1+1 je běžně až 83 korun, u bytu 2+1 asi 109 korun a u bytů s 3+1 asi 107 korun za metr čtverečný. Nové ceny se týkají všech městských bytů.
Výjimkou jsou byty ve střešních nástavbách, které byly před několika lety postaveny z dotací, a nájemné nemůže být prozatím zvýšeno. Pevná cena nájemného je stanovena na dvacet let. Louny mají v současné době bezmála devadesát městských bytů. Díky dotaci je nájemné v těchto bytech nízké, v Palackého ulici 26 korun a na Tyršově náměstí 45 korun za metr čtverečný. Nové výše nájemného v minulých dnech schválili lounští radní.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video