Rodí se druhá kulturní scéna, rekonstrukce Domu osvěty bude pokračovat

Redakce 2011-09-23 00:20:00

Rakovník – Pozastavená rekonstrukce Domu osvěty v Rakovníku by se měla koncem září anebo nejpozději začátkem října opět rozběhnout. Důvodem pro její pozastavení byly v první polovině letošního roku finanční problémy zhotovitele, který byl vybrán na základě zadávacího řízení. Následně došlo k rozvázání smlouvy o dílo a jednání zástupců města Rakovníka s představiteli Úřadu Regionální rady, protože projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Střední Čechy.

„Dle pokynů Úřadu se dospělo až k vypsání nového zadávacího řízení. Po hodnocení jednotlivých nabídek předložila hodnotící komise radě města výsledek celé soutěže,“ řekl tiskový mluvčí města Jan Polák.  Do stanoveného termínu o zakázku projevilo zájem 5celkem pět podnikatelských subjektů, přičemž na základě doporučení hodnotící komise byla nabídka firmy CGM Czech, a. s., Říčany vyloučena z důvodu nedoručení požadovaného vysvětlení. Jediným hodnotícím kritériem byla nejnižší nabídková cena, kterou ve výši 17 934 540,–Kč zaslala firma INEX Moravské Budějovice, s. r. o. Nejvyšší nabídka přesahovala 23 milionů Kč. Po lhůtě pro případná odvolání provede kontrolu výběru i Úřad Regionální rady, a po těchto administrativních úkonech bude možné opětovně zahájit práce na rekonstrukci Domu osvěty.  Dokončení prací se předpokládá na květen 2012. „Dům osvěty bylo dříve velmi vyhlášené místo, kam se chodilo na nejrůznější akce, potom se budova změnila na diskotéku, později se místo pronajímalo i jako kanceláře, byla tam i tržnice,“ vysvětluje tiskový mluvčí Rakovníka Jan Polák.  Projekt na využití budovy předpokládá, že by v Domě osvěty být jakási druhá scéna kulturního centra, kde by měl být prostor pro spolkovou a klubovou činnost. „Měli by tam mít možnost nacvičovat hudební a jiné skupiny, boxeři by tam mohli mít ring, knihovna by objekt mohla využívat pro akce s dětmi,“ říká Jan Polák.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.