Konečně! Začala stavba dalšího úseku D7: Zahájení stavby zkapacitnění úseku Postoloprty - Bitozeves má zpoždění šest let. Dokonč

Lucie Steklá 2016-09-21 09:21:00

Louny – Slavnostním poklepáním na základní kámen začala v pondělí 19. září stavba dalšího úseku dálnice D7. Stavba bezmála čtyřkilometrového úseku byla od jara letošního roku, kdy měla být zahájena původně, několikrát odložena.

Právě na nedostavěných úsecích I/7, tedy budoucí D7, dochází k množství nehod. Podle údajů dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Lounech došlo od ledna do 13. září letošního roku na této komunikaci k devadesáti šesti dopravním nehodám, to jen v úsecích vedoucích okresem Louny. „Následkem těchto dopravních nehod byly tři osoby usmrceny, osm osob těžce zraněno a 63 osob bylo zraněno lehce,“ uvedl nprap. Libor Hasoň, vrchní inspektor DI Louny.
Zahájení stavby se zúčastnil generální ředitel ŘSD Jan Kroupa, ministr dopravy Dan Ťok a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Výstavba dálnice D7 přinese zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti provozu, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací vinou riskantního předjíždění v hustém provozu. Pro obyvatele přilehlých obcí její význam spočívá v oddělení místní dopravy od dálkové,“ řekl k zahájení stavby Jan Kroupa.
Stavba dálnice D7 v úseku Postoloprty – Bitozeves, která má trvat devatenáct měsíců, je jednou ze souboru staveb dálnice D7 v Ústeckém kraji, která tvoří dálniční spojení Prahy se severními Čechami a dále se Saskem. Dálnice tvoří důležitou spojnici Prahy se severočeskou uhelnou pánví a tamním průmyslem. „Dálnice je náhradou za stávající silnici I/7, která vede v trase císařské silnice a nevyhovuje současnému ani budoucímu provozu. Nacházejí se tam nepřehledné horizonty, šířkové uspořádání nevyhovuje současným nárokům, nehledě na to, že je v dnešní době silnice I/7 velmi dopravně zatížená. Na silnici dochází k řadě kolizních situací, které výstavba dálnice D7 odstraní,“ dodal generální ředitel.
Stavět se začal 3,77 kilometru dlouhý úsek mezi Postoloprty a Bitozevsí. Řidiči by se po nové dálnici za zhruba 450 milionů korun poprvé měli svézt v dubnu 2018. Stavba dálnice mezi Postoloprty a Bitozevsí bude probíhat podobně jako u navazujícího úseku kolem zóny Triangle, který se budoval v letech 2008 a 2009. Začátek stavby se nachází za křižovatkou se silnicí Postoloprty – Rvenice. Stavbaři nejdříve postaví dva pruhy nové dálnice vedle současné komunikace, na ně se poté převede doprava, a pak se nynější silnice přestaví na zbylé dva pruhy dálnice. Souběžně se severně od ní postaví nová silnice druhé třídy. Ta bude sloužit jako doprovodná komunikace a zajistí dopravní napojení vesnic severně od dálnice Bitozevsi a Seménkovic. U Postoloprt vyroste mimoúrovňová křižovatka se dvěma kruhovými objezdy.
Na úseku se bude nacházet sedmačtyřicet stavebních objektů, plocha vozovek vytvoří po dokončení stavby 99 tisíc metrů čtverečných. Součástí stavby je jedna mimoúrovňová křižovatka v západní části Postoloprt, a také protihluková stěna v délce sta metrů jako ochrana přilehlé zástavby před nadměrným hlukem. Stavbaři musí vyhotovit osm přeložek vodohospodářských objektů, jedenáct elektro objektů a tři přeložky plynu.
Tento úsek dálnice D7 Praha – Chomutov se měl začít stavět už v roce 2010. Tehdy se ale ocitl na seznamu silničních staveb, které zastavil někdejší ministr dopravy Vít Bárta. Původní projekt se od té doby změnil, most, který měl vést nad dálnicí u Seménkovic, byl vypuštěn. Kvůli budoucím vysokým nákladům na údržbu ho nechtěly do svého majetku převzít obec Bitozeves ani město Postoloprty. Měl zajišťovat napojení pozemků jižně od dálnice.
Stavba je součástí programu výstavby dálnice D7 Praha – Slaný – Louny –  Chomutov. Vybudování čtyřpruhové dálnice je navrhováno a zpracováváno na základě „Globálního plánu revitalizace pánevních oblastí severozápadních Čech“ schváleného usnesením vlády č. 122 z roku 2000. Důvodem realizace stavby je vysoká dopravní intenzita, jíž současný technický ani bezpečnostní stav neodpovídá.

 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video