Úvod   /   Zprávy   /   Kam za kulturou

Kam za kulturou

Redakce 2016-10-14 10:46:00

Žatecko PÁTEK 14. ŘÍJEN MĚSTO ŽATEC PUTOVÁNÍ aneb Zahraňte Boreše! Další ročník zábavného putování po městě nejen pro rodiny s dětmi. Start mezi 17 a 17.30 hod. před klubem Budík na Hoštálkově náměstí. KINO ŽATEC (17:30) KUBO A KOUZELNÝ MEČ 3D. Kubo je úplně normální teenager, který žije obyčejný život v rodné vesnici. Jenže pak mu zaklepou na dveře temní démoni ze záhrobí a zaplašit je může jen jeho odvaha a magická zbroj jeho otce, který býval legendární samuraj. Rodinné animované fantasy USA, český dabing. (20:00) BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU. Když nový život, tak od základů! Eliška se na prahu čtyřicítky rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Hrají: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Matouš Ruml, ad. Komedie ČR.

SOBOTA 15. ŘÍJEN
KINO ŽATEC
(15:00) ČAPÍ DOBRODRUŽSTVÍ 3D. Animovaná rodinná komedie o divoké a objevné cestě, která by mohla pomoci k úplnosti nejedné rodině a vrátit čápům na celém světě jejich původní poslání.
Režie: Nicholas Stoller, Doug Sweetland.
(17:30) JÁ, KOCOUR. Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý a blbec, který si naváží své rodiny. Po cestě na narozeninovou oslavu své 11leté dcery má fatální nehodu. Po probuzení zjišťuje, že zatímco jeho tělo leží v kómatu v nemocnici, jeho mysl se ocitá v těle kocoura. A tak poprvé nemá Tom život ve svých rukou, ale v chlupatých packách a jeho osud doslova visí na drápkách. Rodinná komedie USA, český dabing.
(20:00) BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU. Když nový život, tak od základů! Eliška se na prahu čtyřicítky rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Hrají: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Matouš Ruml, ad. Komedie ČR.
MUZEUM ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE: ŽATECKÝ STROJ ČASU – interaktivní výstava, jejímž jádrem je prezentace historických fotografií a faktů z dějin města 19. a 20. století.
KŘÍŽOVA VILA ŽATEC
VÝSTAVA: 65. VÝROČÍ 11. STÍHACÍHO PLUKU. V expozici budou k vidění např. pilotní kombinézy a modely letadel. Potrvá do 13. listopadu.
STARÁ PAPÍRNA ŽATEC
(10–15.00) PODZIMNÍ GARÁŽOVÝ VÝPRODEJ. Zbavte se nepotřebných věcí nebo nakupte nové poklady.
VÝSTAVA: Z DĚJIN PRŮMYSLU V ŽATCI: Stálá expozice o žateckém průmyslu. (so: 13–17:00).
GALERIE SLADOVNA ŽATEC
VÝSTAVA: 5. návštěva sbírky manželů Zemanových. Expozice současného umění.
VÝSTAVA: Vize rozvoje Žatce aneb na cestě do UNESCO.
ZÁMEK STEKNÍK
PROHLÍDKY interiérů i exteriérů. VÝSTAVA HISTORICKÝCH KOČÁRKŮ A HRAČEK. Otvírací doba: so-ne 10.00–15.45.
NEDĚLE 16. ŘÍJEN
KINO ŽATEC
(15:00) HLEDÁ SE DORY 3D. Na stříbrná plátna se vrací oblíbená modrá rybka Dory, která se společně s Marlinem a Nemem vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii.
(17:30) BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU. Když nový život, tak od základů! Eliška se na prahu čtyřicítky rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Hrají: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Matouš Ruml, ad. Komedie ČR.
(20:00) INSTALATÉR Z TUCHLOVIC. Vesnická komedie režiséra Tomáše Vorla. Hlavním hrdinou je čtyřicetiletý Luboš v podání Jakuba Koháka, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. Komedie ČR. Dále hrají: Eva Holubová, Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař, Petr Čtvrtníček, Tomáš Matonoha, Barbora Poláková, ad.
MUZEUM ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE: ŽATECKÝ STROJ ČASU – interaktivní výstava, jejímž jádrem je prezentace historických fotografií a faktů z dějin města 19. a 20. století.
KŘÍŽOVA VILA ŽATEC
VÝSTAVA: 65. VÝROČÍ 11. STÍHACÍHO PLUKU. V expozici jsou k vidění např. pilotní kombinézy a modely letadel.
GALERIE SLADOVNA ŽATEC
VÝSTAVA: 5. návštěva sbírky manželů Zemanových. Expozice současného umění.
VÝSTAVA: Vize rozvoje Žatce aneb na cestě do UNESCO.
ZÁMEK STEKNÍK
PROHLÍDKY interiérů i exteriérů. VÝSTAVA HISTORICKÝCH KOČÁRKŮ A HRAČEK. Otvírací doba: so-ne 10.00–15.45.
Lounsko
Pátek 14. října
Městská knihovna Louny: Slovenský víkend. Přednáška o slovenském partnerském městě Lučenec. Od 17 hod.
KD Zastávka Louny: Taneční kurzy pro mládež – Prodloužená. Od 20 hod.
Restaurace Nový Svět Louny: Country kapela Parťáci. Od 20 hod.
Sobota 15. října
Archeologický skanzen Březno: Mezinárodní den archeologie – pestrý program, pro děti badatelský kroužek, experimenty. Od 10 do 18 hod.
Mírové náměstí Louny: Farmářské trhy. Od 8 do 12 hod.
Slovenský víkend – tematické stánky, ovce a bača, soutěž v rychlostním pojídání halušek, hod Jánošíkovým širákem. Od 8 do 12 hod.
Zahradní kolonka Na Losech Louny: První setkání na vznikající komunitní zahradě. Vypouštění draků, tvorby budek pro ptáčky, tvorba z přírodních materiálů, večer oheň, skupina Flower Cover. Od 16 do 21 hod.
ZŠ Ročov: Oslavy 120. výročí budovy ZŠ. Od 9 do 17 hod.
Kino Peruc: ŘACHANDA – Česká pohádka Z. Trošky. Od 15.30 hod.
Neděle 16. října
KD Zastávka Louny: Písničky na přání s Lounskou 13. Od 14 hod.
Taneční kurzy pro mládež – Prodloužená. Od 20 hod.
Podbořansko
PÁTEK 14. ŘÍJNA
Podbořany, Masarykovo náměstí: Tradiční páteční trhy. Od 7 do 17 hodin.
KINO PODBOŘANY: Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa – dokument, ČR. Od 19.30 hod.
Kulturní dům Podbořany: Pahorkatina Džbán – putovní výstava pro školy (dopoledne) i širokou veřejnost. V pátek každou celou hodinu od 8 do 15 hodin je možné objednat doprovodný program pro školní skupiny. Od 13 do 17 hodin.
Kostel sv. Jakuba Vroutek: Dny duchovního dědictví v kostele sv. Jakuba Většího. Od 19 hodin.
SOBOTA 15. ŘÍJNA
KČT Podbořany: Podzimní putování – 24. ročník turistického pochodu KČT, odbor Podbořany, buřtopeč pod Rubínem. Start na nádraží ČD v Podbořanech v 8.20 hodin.
DDM Podbořany: Den her a soutěží EN – Barvy podzimu – výtvarná soutěž od 11 hod, celodenní program. Od 10 do 16 hodin.
Kulturní dům Podbořany: Pahorkatina Džbán – putovní výstava pro širokou veřejnost. Na závěr od 17 hodin proběhne komentovaná prohlídka s projekcí pro širokou veřejnost. Od 13 do 17 hodin.
Obřadní síň MÚ Podbořany: Slavnostní vítání občánků – pozváno 27 dětí, vystoupení dětí z MŠ Hlubanská. Od 13 a 13.30 hodin.
Podbořany, louka za koupalištěm: Dráčkování – odpoledne plné zábavy a pouštění draků, sladkou odměny dostanou všechny děti. Zve RMC Jonáš Podbořany. Od 15 hodin.
Kulturní dům Vroutek: 32. setkání heligonkářů – festival dobré nálady a hezkých písniček pořádá MÚ a kulturní komise. Od 17 hodin.
Restaurace Kino Kryry: Fernetic country Andělská hora – pořádná zábava ve stylu country. Od 19 hodin.
NEDĚLE 16. ŘÍJNA
Kino Podbořany: Kniha džunglí – dobrodružný, USA. Od 15 hodin.
Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní bohoslužba. Od 9 hodin.
Kostel Krásný Dvůr: Mše svatá. V 11 hodin.
Kostel Kryry: Nedělní mše svatá. Od 14 hodin.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video