Zlato v trojboji putuje do Loun

Lucie Steklá 2017-06-21 11:18:00

Louny, Žatec (lus) Sedm škol z okresu Louny se zúčastnilo závodů atletického trojboje. Klání pro žáky prvního stupně se uskutečnilo minulou středu na stadionu Mládí v Žatci. Vítězství z okresního kola si odvezli žáci Základní školy Prokopa Holého Louny, kteří svým soupeřům z dalších šesti škol utekli o více než tři sta bodů. Druzí skončili školáci ze ZŠ T. G. M. Podbořany, třetí žatečtí žáci ZŠ Petra Bezruče. Atletický trojboj je soutěž pro žáky prvních až pátých tříd ve třech disciplínách – běh na 50 metrů, skok daleký a hod míčkem. Za každou školu závodí osm dětí – čtyři kluci a čtyři holky. Školáci ze sedmičky do okresního boje postoupili z prvního místa v kole oblastním. Sportovní úspěch do Loun přivezli: Tomáš Laurich, Nikolas Moravec, Ela Lošťáková, Julie Lávicová, Matěj Novák, Daniel Boleslav, Veronika Vávrová a Nicol Bassy. Celkem získali 3 696 bodů. Z Lounska se trojboje zúčastnila ještě ZŠ Školní (šesté místo) a ZŠ Černčice, jejíž žáci obsadili místo čtvrté.