Glosa Pavla Macáka: Už se šušká

Pavel Macák 2011-10-16 00:00:00

Nedávno muselo být zrušeno výběrové řízení na dodavatele právních služeb pro město Louny. Zájem o tuto velice lukrativní záležitost byla ze strany advokátních kanceláří přinejmenším obrovská, protože žádost o zadávací podmínky zaslalo na město přes sedmdesát advokátů. On je to opravdu velký džob, když zvážíme, že vítěz bude měsíčně pobírat paušál asi kolem padesáti tisíc a navíc bude dostávat procenta z vyhraných soudních sporů.

Suma sumárum ročně si přijde na, odhadem, dva milionky. Pak se nedivte, že zájem je značný. Výběrové řízení se zadávacími podmínkami, které mělo být ukončeno v říjnu, ovšem napadli dva zájemci kvůli jakýmsi chybám a tak se vše vrátilo na začátek. Jak jsme se informovali, nové zadávací podmínky jsou upraveny a připraveny ke schválení radou města. Zároveň se hledá firma, která by měla zajistit řádný průběh výběrového řízení. Pokud se najde, mělo by být to nové výběrové řízení vyhlášeno do konce října. Pak se bude znovu čekat, zda nějaký advokátský koumák zadávací podmínky nenapadne, a pokud se tak nestane a dá-li „bůh“, bude vybrán nový městský advokát, ale ještě to není jisté, protože se proti výběru může opět někdo ozvat a zase bude vše na začátku. Nastane stejný kolotoč a opět a znovu. Je fakt, že už dneska se šušká o jménu advokáta, který bude bezpečně tím šťastným. Tak schválně, jestli „advokátní mafie“ posadí na výsluní svého muže.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video