V Petrohradě obnovili vaření piva

Alla Želinská 2017-08-10 14:34:00

Petrohrad (až) V letošním roce byla po padesáti letech obnovena výroba piva v obci Petrohrad. Minipivovar se nachází v areálu zemědělské společnosti Petrohradská, spol. s r.o. Jeho produkce bude sloužit pro testování dosavadních i nově šlechtěných odrůd žateckého chmele a dalších produktů určených k výrobě zlatého moku.

Varna z nerezové oceli je dvounádobová, skládá se z varného kotle o celkovém objemu 100 litrů a ze scezovací kádě o kapacitě 100 l. Chlazení mladiny probíhá přes jednostupňový deskový chladič s ledovou vodou vychlazenou v ležáckém sklepu. Spilka je otevřená, o objemu 2×100 litrů. Strojové chlazení, pro spilku a ležácké sudy, je vyřešeno dvoukomorovým chladicím boxem.
Výroba z minipivovaru nebude využívána pro komerční účely, ale je určena pouze pro potřeby testování a výzkumu společnosti TOP HOP spol. s r.o. a ověřování nových receptur várek piv.
Zahájení provozu minipivovaru proběhlo 17. července, za odborného dohledu sládka Jana Herverta z Chmelařského institutu v Žatci. „Uvařili jsme světlé pivo, spodně kvašené, ze světlého plzeňského sladu a dvou odrůd námi vypěstovaného chmele (Saaz special a Žatecký poloraný červeňák). Nyní probíhá kvašení ve vychlazeném sklepě. Těšíme se na výsledek,” uzavírá František Jelínek z Petrohradské společnosti s pivovarským „Dej bůh štěstí“.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video